Одужання від COVID-19 залежить не від антитіл, – генетик

Одужання людини від коронавірусу залежить не від наявності антитіл в її організмі. За такої хвороби важливу визначальну роль відіграє клітинний імунітет.

Джерело: OBOZREVATEL.

Про це заявив патофізіолог і генетик, доктор медичних наук Віктор Досенко. Коментарем професор і керівник відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені О. Богомольця НАН України поділився в інтерв’ю Zn.ua.

“Люди чомусь звикли вважати, що тільки антитіла – наш захист. Але це неправильно… Вони якщо й мають якесь значення, то, найімовірніше, є сурогатним маркером розвитку клітинного імунітету. Тобто їх наявність свідчить, що клітини, очевидно, борються з вірусом”, – зазначив він.

Фахівець нагадав, що людина може перехворіти на COVID-19 і водночас не мати антитіл до нього. За його словами, одужання відбувається за рахунок саме клітинного імунітету.

“Він, a не антитіла, має вирішальне значення. Ми зараз спостерігаємо якусь всесвітню пандемію імунологічної безграмотності, тому що всі говорять тільки про антитіла. Насправді вони ніколи не побачаться з вірусом, тому що той працює всередині клітин, куди антитіла не потрапляють”, – підкреслив професор.

Генетик пояснив, що це роблять Т-клітини (або Т-лімфоцити), яких він назвав клітинами-“кілерами”. Оскільки вони не взаємодіють безпосередньо з вірусом, а просто розпізнають уражену ним клітку, “бачать”, що вона має чужорідний генетичний матеріал (чужорідні антигени), і миттєво “нещадно нищать її разом з усіма вірусами”.

“Одне антитіло може вбити (зв’язати) всього лише від двох до десяти антигенів (білків) вірусу, а Т-лімфоцит може знищити їхнє вогнище – тисячі клітин, у яких розмножуються мільйони вірусів”, – підсумував Досенко.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у ВООЗ підрахували, що станом на березень 2021 року менш ніж 10% людства виробили антитіла до коронавірусу. Фахівці нагадали, що вакцинація є єдиним способом досягнення колективного імунітету.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.