Один із симптомів штаму «Омікрон» фіксують лише у щеплених хворих, – дослідження

Вчені зареєстрували новий симптом коронавірусу у заражених штамом «Омікрон». Про це повідомляє видання Daily Express, посилаючись на дані проекту Covid Symptom Study, розробленого британськими науковцями — пише ZAHID.NET.

За словами дослідників, новий симптом штаму «Омікрон» – це чхання. Так, керівниця дослідників, кандидатка медичних наук Клер Стівс (Claire Steves), помітила, що чхання – симптом, який не спостерігали раніше, до старту вакцинальної кампанії.

За даними дослідження, часте чхання може свідчити про позитивний результат на Covid-19. Причому проявляється симптом виключно у щеплених людей, які все ж інфікувались після вакцинації.

Причому «базові» симптоми – лихоманка, кашель або втрата нюху, виявляють тільки у половини людей, заражених Covid-19.

Загалом «Омікрон» викликає симптоми, які більше схожі на звичайну застуду, особливо у людей, які були вакциновані.

Науковці наголошують, що така симптоматика є небезпечною, оскільки дає вірусу можливість більше розповсюдитись і збільшує ризик появи нових мутацій.

Covid Symptom Study – це проект для епідеміологічних досліджень коронавірусу, який розробляли Королівський коледж у Лондоні, клініки Гая та Сент-Томаса та компанія Zoe Global Limited.

Метою проекту є відстеження симптомів та інших важливих даних у великої кількості людей, для можливості розрахувати епідеміологічні результати.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.