9 корисних властивостей кави, які науково доведені

Навколо багатьма улюбленого напою ходить багато суперечок. Але погодьтесь, що ніщо краще не розсудить будь-який конфлікт, ніж наука. А вона доводить, що помірне вживання кави не лише не шкодить, а навіть чинить позитивний вплив на організм.

Наприклад, кавомани найчастіше виглядають молодшими за своїх однолітків і менш схильні до захворювань серцево-судинної системи, пише Тутка.

Пропонуємо перелік позитивних властивостей кави, яка на чаші ваг переважує у бік того, щоб пити її регулярно.

1. Знижує ризик розвитку цирозу печінки

Знижує ризик розвитку цирозу печінки

Учені з італійського Університету Маріо Негрі після вивчення дії кави на жовчний міхур з’ясували, що вживання напою здатне знизити ризик розвитку цирозу печінки майже на 50 %.

2. Знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера і Паркінсона

2. Знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера і Паркінсона

У США, в Центрі з вивчення захворювання Альцгеймера в Тампі, провели дослідження, щоб з’ясувати вплив кави і кофеїну на розвиток цієї хвороби. Результат дослідження показав, що випиваючи 3 чашки кави на день, можна знизити ризик розвитку хвороби на 65 %.

Бразильські вчені в Університеті Санта-Катаріни з’ясували, що при регулярному вживанні кави відбувається профілактика хвороби Паркінсона. Ризик отримати таке захворювання знижується приблизно на 20 %.

3. Знижує загрозу ракових захворювань

У минулому столітті проводились дослідження, які свідчили про те, наскільки шкідливою є кава. Згадувалось, що вона провокує розвиток ракових захворювань, проте це виявилося неправдою.

Дослідження, проведене в Департаменті клінічних досліджень і загального здоров’я Університету в Мілані і Департаменту епідеміології Інституту Маріо Негрі, довело, що вживання кави, навпаки, знижує ризик захворювання раку молочної і передміхурової залоз.

4. Позитивно впливає на серцево-судинну систему

Позитивно впливає на серцево-судинну систему

Одна з поширених помилок – негативний вплив кави на серцево-судинну систему. Насправді, аналіз декількох досліджень про вплив кави на систему, який провела група вчених, що представляють Гарвардську школу громадського здоров’я, Національний університет Сінгапуру і Жіночу лікарню Брігхема, показав, що люди, які випивають від 3 до 5 чашок кави щодня, страждають від захворювань серця майже в 3 рази менше тих, хто обирає інший напій.

Також в дослідженні відзначається, що немає особливої різниці в тому, п’єте ви 1 чашку в день чи 3, тому що така кількість не може негативно позначитись на серцево-судинній системі.

5. Не дає розвиватися хворобі суглобів і жовчно-кам’яній хворобі

Не дає розвиватися хворобі суглобів і жовчно-кам’яній хворобі

Таке захворювання, як подагра, починається при поганому метаболізмі відкладенням різних компонентів в тканинах організму. Але завдяки тому, що кава покращує обмін речовин, її вживання може попередити проблему. Цей факт був доведений ученими з Гарвардської школи медицини спільно з Жіночою лікарнею Брігхема.

Деякі речовини, у тому числі і кофеїн, у складі кави сприяють зниженню ризику утворення каменів в жовчному міхурі. Скотт Готтліеб з’ясував, що ризик розвитку цього захворювання знижується на 4 %, якщо пити не більше 3 чашок в день, і на 45 % – якщо пити до 5 чашок.

6. Не дає розвиватися діабету другого типу

Датські учені з Орхуського університету, лікарні Орхуського університету і лікарні університету Оденсе довели, що вживання кави не впливає на розвиток цукрового діабету другого типу. Кафестол, який міститься в напої, збільшує кількість інсуліну в підшлунковій залозі в момент дії на неї глюкози. Саме тому вживання кави здатне навіть уберегти від розвитку діабету другого типу.

7. Омолоджує кожну клітину організму

7. Омолоджує кожну клітину організму

Антиоксиданти, що містяться в каві, сприяють омолодженню клітин організму. Також вчені з Жіночого університету Іхва, Сеул, стверджують, що кавовий екстракт (його можна зробити удома з використанням розчинної кави, цукру і води) допомагає позбавитися від зморшок, попередити втрату рідини і колагену з організму. Тому люди, які регулярно п’ють каву, виглядають молодшими за своїх ровесників.

8. Підвищує м’язову силу у літніх людей

Вище вже було згадано декілька пунктів, які говорять “так” тому, щоб пити каву і в літньому віці. Плюс до цього учені з Університету Ковентрі з’ясували, що кофеїн сприяє збільшенню сили м’язів у літніх людей. Цей факт може запобігти падінням і переломам.

9. Забезпечує довше життя

Забезпечує довше життя

Доктор Гюнтер і доктор Мерфі кажуть, що кава сприяє зменшенню ризику смерті від найрізноманітніших причин. Це дослідження було проведене на території декількох країн, і результат завжди був однаковим в плані того, що люди, які пили каву регулярно, помирали рідше. Також учені відзначають, що навіть курці можуть користуватись таким бонусом від кави, адже паління не впливає на цей ефект.

А як часто Ви п’єте каву і чи помічали Ви якісь зміни, якщо припиняли її вживати регулярно?

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: