Якщо ти в чомусь потребуєш – віддай це

Прив’язаності крадуть ваше щастя

Якщо міцно триматися за рукоятку Дао (меча), можна втратити Дао.
(Китайська народна мудрість)

Коли ми народжуємося – ми вільні. Нам не потрібен ніхто і ніщо для щастя – дитині просто добре з самою собою.

Але потім ми починаємо рости … Дитинство – це найбільш значимий для людини період, всі події, які відбуваються з нами в цей час, накладають свій особливий відбиток на все наше життя. Дитина маленька і їй просто потрібен захист і опора, і тому вона цілком довіряє своїм батькам. Вона така маленька, а вони такі великі.

І якщо батьки сваряться або кричать, дитина, просто не може подумати, що батьки неправі, або вони зляться, бо не здатні впоратися з тими неприємностями, які звалює на них життя. Помітити, що батьки недосконалі – це значить опинитися у великій небезпеці. І тому дитина робить висновок, що у всьому, що відбувається з батьками, винна вона. Якщо вони кричать і сваряться – значить, вона погана і не заслуговує любові.

Але дорослі недосконалі, і часто вони помиляються? і говорять помилкові речі, але всі слова, сказані батьками, усвідомлюємо ми це чи ні, назавжди відкладаються глибоко в душі. І в результаті, через якийсь час, дитина перестає довіряти собі, а внутрішня свобода і щастя втрачаються.

І все наше життя перетворюється в одне велике бажання довести, що ти хороший і ти чогось вартий. Ми стаємо залежними від похвали і схвалення інших людей, від любові інших людей, від грошей і достатку.

Наші бажання – це те, що змушує нас страждати.
К. Кастанеда «Вчення Дона Хуана».

Втрата внутрішньої любові до себе призводить до того, що ми починаємо шукати свою любов в тілі іншої людини. І знайшовши її, ми боїмося її втратити, тому що нам здається, що якщо ця людина піде, то з нашого життя назавжди підуть любов, турбота, ласка і багато-багато іншого. І ми зберігаємо ці стосунки, незважаючи на те, що вже давно не отримуємо від них ні любові, ні турботи, ні всього іншого.

Прив’язаності завжди породжують страх.

Страх робить людину важкою, нецікавою, позбавляє її гнучкості, робить нездатною на швидкі зміни. Страх і прив’язаність вимотують людину, позбавляють її душевних і фізичних сил.

Часто, відчувши одного разу щастя від чогось, ми хочемо переживати це знову і знову, і це стає початком кінця.

Як тільки ми стаємо прив’язаними до якоїсь людини, як тільки стосунки з кимось стають для нас символом щастя – ми втрачаємо свою легкість і свободу. І разом з тим, ми починаємо претендувати на свободу іншої людини, нам потрібні гарантії, що вона завжди буде поруч, що вона ніколи не піде.

Інакше разом з нею піде і щастя – ми в це віримо, ми так насправді думаємо і відчуваємо. Ми готові заповнити собою весь простір навколо, зробити ВСЕ, аби вона ЗАВЖДИ була поруч. Але нікому не хочеться віддавати свою свободу, нікому не хочеться опинитися у в’язниці. Навіть, якщо в’язниця збудована з постійної турботи …

Любов і прив’язаність – це дві протилежності.

Любити – це значить просто бажати людині щастя, робити все для того, щоб вона була щасливою.

Прив’язаність – це бажання, щоб людина була щаслива З ТОБОЮ.

В результаті, відчуття власної ущербності і невгамовне бажання бути щасливим перетворюють нас в невиправних егоїстів. Людина самодостатня дозволяє іншій людині поруч з нею бути такою, якою вона є.

Як відпустити людину, як стати вільним?

Потрібно просто прийняти все не на рівні слів, а на рівні почуттів, що, можливо, ти проживаєш свій останній день. Але це не привід для смутку, це можливість подивитися на своє життя максимально тверезо!

Що б ти не любив, до чого б не було прив’язане твоє серце, ВСЕ це залишиться за порогом смерті. Неможливо нічого забрати з собою, ніщо не буде тривати вічно. Тому все, що у тебе є – це можливість радіти дивовижній подорожі під назвою Життя.

Просто радіти всьому, що тебе оточує, радіти всім людям, які погодилися розділити твою подорож, і бути вдячним Світу за те, що він подарував тобі це щастя.

Проживати кожну мить з усвідомленням того, що, можливо, це останній дотик твого життя, що, можливо, ти більше ніколи не побачиш тих, хто зараз з тобою поруч, що ті рішення, які ти зараз приймаєш, можливо, останні рішення в твоєму житті. Це привід задуматися, чого ж дійсно ти хочеш, які твої справжні бажання.

Ніщо на світі не гарантує вам щастя.

Щастя – це процес, це внутрішній стан. І якщо його немає всередині, то немає сенсу шукати його в тілі іншої людини, а тим більше в неживих предметах – це тільки спроба заповнити порожнечу всередині себе.

Тому живіть з усвідомленням, що, можливо, ви живете останній день свого життя – насолоджуйтеся тим, що вже є навколо, вибирайте тільки ті почуття, які вам хочеться відчувати, і найголовніше, не тримайтеся ні за що. Дивіться навколо широко відкритими очима дитини. У цьому житті вам ніщо не належить, включаючи і саме ваше життя.

 Життя – це щедрий подарунок, за який потрібно відчувати вдячність і усвідомлювати, що колись його доведеться повернути.

Ми відчуваємо прив’язаність до найпростіших речей – до улюбленої чашки, до улюбленого місця в квартирі, нам подобається дивитися телевізор зовсім певним чином, у нас є наше особисте місце на кухні, улюблена кофта або шкарпетки. Ми оточуємо себе улюбленими звичними предметами, і це створює відчуття стабільності, що все добре, відчуття захищеності.

Стабільність – це те, до чого людина прагне протягом усього свого життя, і це найбільша ілюзія – стабільності не існує. Поки людина смертна – стабільності просто не може бути.

Ми роками можемо ходити на нецікаву роботу, жити з людиною, до якої вже давно втратили почуття, робити щось, що вже давно не хочемо робити, і ми боїмося змін. Ми боїмося щось кардинально змінити в своєму житті, тому що нас лякає невідомість, ми всі боїмося втратити контроль над ситуацією. 

У підсумку ми змінюємо яскраві мрії і бажання на звичайну сірість буднів, бо так надійніше, так спокійніше.

Боятися безглуздо, тому що найстрашніше, що може з нами статися – це смерть, а оскільки смерть неминуча – боятися нічого. Найстрашніше упустити шанс прожити це життя так, як ТОБІ завжди хотілося, так, як ти мріяв ще в дитинстві.

Якщо взяти свою дитячу фотографію і заглянути в очі дитині на ній, запитати її про те, як би вона хотіла прожити своє життя, яке життя було б для неї САМЕ ТИМ… Не виключено, що вашу душу наповнить печаль, відчуття обману і зради, тому що в очах цієї дитини так багато надії, а в ваших очах – тільки слово ПОВИНЕН.

Якщо ти чогось потребуєш – віддай це

Життя це гра. Але це хибна думка, що в ній можливо все. У ній можливо лише те, що ти дозволяєш собі мати, те, на що ти собі дозволяєш розраховувати. А якщо тобі раптом починає здаватися, що тобі чогось сильно не вистачає – любові, турботи, підтримки або ще чогось, то почни просто робити ЦЕ для інших людей.

Якщо ти чогось потребуєш – віддай це. Розпочни безкорисливо ділиться тим, що є всередині, і ви станете помічати, як цього почуття всередині вас стає все більше і більше, і вся ваша істота наповнюється свободою і радістю.

Щастя вже є всередині у кожного, ми з самого спочатку досконалі, потрібно навчитися довіряти собі і своїм почуттям. І якщо хтось, привабливий для вас, захоче бути поруч з вами, тому що поруч зі щасливою і вільною людиною бути добре, ви це приймете і ніколи вже не погодитеся на менше, ніж ви гідні.

За матеріалами

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.