І тут бабуся запитала: «Морква, яйце чи кава… Що ти вибираєш?»

Одного разу внучка прийшла до бабусі, щоб розповісти про своє життя.

Про те, що їй дуже важко, і вона готова опустити руки. Дівчина втомилася від того, що їй постійно доводиться пробиватися, і як тільки вона справляється з однією проблемою, на неї одразу насувається нова.

Бабуся подумала і відвела її в кухню.

Потім наповнила водою три каструльки. В першу поклала свіжу і міцну моркву, в другу – курячі яйця, і, нарешті, у третю – насипала мелену каву. А після, не сказавши ні слова, поставила їх на вогонь.
Через деякий час бабуся налила в чашку каву, виловила з води моркву і яйця та поклала їх на тарілки. А після, повернувшись до внучки, запитала: «Скажи мені, що ти бачиш»?

«Моркву, яйця та каву», – відповіла та.

Вона покликала дівчину ближче і попросила помацати моркву. Внучка зробила це і помітила, що морква стала м’якою. Опісля бабуся попросила розбити шкаралупу яйця. Дівчина розбила шкаралупу і побачила, що яйце зварилося на круто.

І, нарешті, бабуся попросила зробити ковток кави. Внучка спробувала терпку чорну каву, вдихнула аромат, що бадьорить і запитала: «Бабусю, а що ти цим хотіла сказати?»

І бабуся пояснила, що кожен з цих продуктів зіткнувся з однією і тією ж складною ситуацією – киплячою водою – але всі відреагували на неї зовсім по-різному.

Морква була сильною і твердою, але варто було їй потрапити в гарячу воду, і вона розм’якла, ставши слабкою. Яйце було крихким і могло розбитися від найменшого незручного руху. Але потрапивши в окріп, рідина всередині затверділа, і тепер розбити яйце вже не так легко.

А ось у меленої кави і зовсім окрема історія. Побувавши в киплячій воді, вона не тільки змінилася сама, але і змінила воду, в якій опинилася.

«На кого з них схожа ти? – запитала бабуся внучку. – Коли в твої двері стукають проблеми, як ти на них реагуєш? Як морквина, яйце чи кава?»

Вам теж варто задати собі це питання: Хто ви?

Чи схожі ви на морквину, яка здається сильною і міцною, але варто їй зіткнутися з труднощами, і вона миттєво розм’якає, втрачаючи всю свою силу?

Чи ви, швидше, схожі на яйце, яке приходить в цей світ з м’яким і ніжним серцем, але, потрапивши у вир життя, загартовується, робиться жорстоким?

Можливо, після того, як вам довелося зіткнутися зі смертю близької людини, жорстким розривом або якимось іншим випробуванням, ви стали жорсткими? Можливо, ваша зовнішня оболонка виглядає так само, як і раніше, але тепер вона приховує гіркоту душі і запеклість серця?

А, може, ви схожі на каву? Ця непоказна на вигляд суміш не просто змінюється сама, а й змінює все навколо себе – ті самі обставини, які заподіяли біль. В киплячій воді кава випускає чудовий аромат і надає воді характерний смак.

Якщо ви схожі на каву, то коли життєві обставини складаються погано, ви сприймаєте їх не як перешкоду на своєму шляху, а як можливість стати кращим і змінити ситуацію навколо себе.

Будьте схожими на каву! Сприймайте будь-які неприємності як сходи, що дозволяють вам піднятися ще трохи вище до вершини.

Джерело: vrutmilife, переклад Кома

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.