25 кроків, які змінять твоє життя

747
25 кроків, які змінять твоє життя

Що потрібно зробити, аби все змінити:

25 кроків, які змінять твоє життя

Зрозумій, що тобі по-справжньому подобається.

Це і найголовніше, і найскладніше. Про це ще буде окрема велика розмова, але золоте правило говорить – роби те, що приносить тобі справжнє задоволення, і тоді ти станеш набагато щасливішим.

З розвитком інтернету все стало ще простіше – результати твоїх старань дуже легко донести до публіки, і вона обов’язково їх оцінить. Більше того, наявність справи, яка тебе по-справжньому запалює – це ключовий фактор привабливості для протилежної статі.

Але треба бути готовим до того, що пошук свого шляху- це марафон, який може тривати багато (десятків?) років.

25 кроків, які змінять твоє життя

Відмовся від сміття, яке ти їш, п’єш і куриш кожен день.

Ніяких секретів і хитрих дієт – просто натуральна їжа, фрукти, овочі, вода. Не треба ставати вегетаріанцем і повністю зав’язувати з випивкою, – достатньо лише максимально обмежити цукор, борошно, каву, алкоголь і всю пластмасову їжу.

25 кроків, які змінять твоє життя

Вчи іноземні мови.

Це нереально розширить глибину сприйняття світу і відкриє небачені перспективи для навчання, розвитку та кар’єрного зростання.

25 кроків, які змінять твоє життя

Читай книги.

Приблизне коло – твоя професійна область, історія, природознавство, особистісний ріст, соціологія, психологія, біографії, якісна художня література.

Немає часу читати тому, що їздиш за кермом – слухай аудіокниги. Золоте правило – читай / слухай як мінімум одну книгу на тиждень. Це 50 книг на рік, які перевернуть твоє життя.

25 кроків, які змінять твоє життя

Проводь з розумом кожні свої вихідні.

Сходи в музей, на виставку, займися спортом, поїдь за місто, стрибни з парашутом, відвідай родичів, сходи на хороший фільм. Розширюй зону контакту зі світом. Коли вже все об’їздиш і обійдеш, бери з собою друзів і розповідай їм те, що знаєш.

Головне – не сиди на місці. Чим більше вражень ти пропустиш через себе, тим цікавіше буде життя, і тим краще ти будеш розбиратися в речах і явищах.

25 кроків, які змінять твоє життя

Почни вести блог або звичайний щоденник.

Все одно про що. Не біда, що ти не володієш красномовством, і у тебе буде не більше 10 читачів. Головне, що на його сторінках ти зможеш думати і міркувати. А якщо ти просто регулярно пишеш про те, що ти любиш, читачі обов’язково прийдуть.

25 кроків, які змінять твоє життя

Став цілі.

Фіксуй їх на папері, в Word або блозі. Головне, щоб вони були чіткими, зрозумілими і вимірними. Якщо поставиш мету, то можеш її або досягти, або ні. Якщо не поставиш, то варіантів досягнення немає взагалі.

25 кроків, які змінять твоє життя

Навчися друкувати на клавіатурі всліпу – не вміти цього в 21 столітті все одно, що не вміти писати ручкою.

Час – це один з небагатьох скарбів, які в тебе є, і друкувати ти повинен вміти майже так само швидко, як і думати. А думати ти повинен не про те, де знаходиться потрібна буква, а про те, що ти пишеш.

25 кроків, які змінять твоє життя

Осідлай час.

Навчися управляти своїми справами так, щоб вони працювали майже без твоєї участі. Приймай рішення швидко, дій негайно, не відкладай «на потім». Всі справи або роби, або делегуй комусь.

Старайся, щоб м’яч ніколи не затримувався на твоєму боці. Запиши на аркуші всі невиконані справи, які до сих пір не зроблені і заважають тобі жити. Переосмисли, чи потрібні вони тобі (пам’ятаючи про п.1). Зроби те, що залишилося, протягом декількох днів, і ти відчуєш неймовірну легкість.

25 кроків, які змінять твоє життя

Відмовся від комп’ютерних ігор, безцільного сидіння в соціальних мережах і тупого серфінгу в інтернеті.

Мінімізуй спілкування в соцмережах (аж до оптимізації – залиш всього один акаунт). Знищ в квартирі телевізійну антену. Щоб не тягнуло постійно перевіряти електронну пошту, встановити агент, який буде повідомляти тобі про надходження нових повідомлень (в т.ч. на мобільний).

25 кроків, які змінять твоє життя

Перестань читати новини.

Все одно про ключові події будуть говорити всі навколо, а додаткова шумова інформація не призводить до поліпшення якості прийняття рішень.

25 кроків, які змінять твоє життя

Навчися рано вставати.

Парадокс в тому, що в ранні години ти завжди встигаєш більше, ніж у вечірні. Людині достатньо 7 годин сну за умови якісного фізичного навантаження і нормального харчування.

25 кроків, які змінять твоє життя

Намагайся оточувати себе порядними, чесними, відкритими, розумними та успішними людьми.

Ми – це наше оточення, у якого ми вчимося всьому, що знаємо. Проведи більше часу з людьми, яких ти поважаєш і у яких можна чогось навчитися (особливо важливо, щоб в категорію таких людей попадало твоє начальство).

Відповідно, старайся мінімізувати спілкування з людьми негативними, сумними, песимістичними і злими. Щоб стати кращим, ти повинен прагнути вгору, і наявність поруч людей, до яких хочеться рости, саме по собі стане відмінним стимулом.

25 кроків, які змінять твоє життя

Використовуй кожен момент часу і кожну людиниу для того, щоб дізнатися щось нове.

Якщо життя зводить тебе з професіоналом в будь-якій області, спробуй зрозуміти, що становить суть його роботи, які його мотивації і цілі. Вчися ставити правильні питання – навіть таксист може стати безцінним джерелом інформації.

25 кроків, які змінять твоє життя

Почни подорожувати.

Не біда, що немає грошей на Аргентину і Нову Зеландію – якість відпочинку взагалі ніяк не пов’язане з витраченими грошима, і кращі мої подорожі були в регіони, які зовсім не відрізняються пафосом і дорожнечею.

Коли ти побачиш, який різноманітний світ, ти перестанеш зациклюватися на маленькому просторі навколо тебе, і станеш толерантнішим, спокійнішим і мудріши.

25 кроків, які змінять твоє життя

Купи фотоапарат (можна найпростіший) і намагайся ловити красу світу.

Коли у тебе вийде, ти будеш пам’ятати свої подорожі не тільки по невиразних враженнях, але і по красивих фотографіях, які ти привіз з собою. В якості альтернативи – спробуй малювати, співати, танцювати, ліпити, проектувати. Тобто роби те, що змусить тебе поглянути на світ іншими очима.

25 кроків, які змінять твоє життя

Займися спортом.

Не обов’язково ходити у фітнес-клуб, де тусуються качки, пікапери, бальзаківські пані та фріки. Йога, скелелазіння, велосипед, турнік, бруси, футбол, біг, плавання, функціональні тренування- кращі друзі людини, яка хоче повернути тонус тіла і отримати сплеск ендорфінів.

І забудь про те, що таке ліфт – якщо треба пройти пішки менше 10 поверхів, використовуй ноги. Всього за 3 місяці методичної роботи над собою можна змінити тіло майже до невпізнання.

25 кроків, які змінять твоє життя

Роби незвичайні речі.

Сходи туди, де жодного разу не був, їдь на роботу іншою дорогою, розберися в проблемі, про яку взагалі нічого не знаєш. Виходь з своєї «зони комфорту», розширюй знання і кругозір.

Перестав у будинку меблі (і роби це приблизно раз на рік), зміни зовнішність, зачіску, імідж.

25 кроків, які змінять твоє життя

Інвестуй.

В ідеалі, кожен місяць варто вкладати частину свого доходу, адже багата людина – це не та, яка багато заробляє, а та, яка багато інвестує. Намагайся інвестувати в активи, мінімізувати пасиви і контролювати витрати.

Якщо ти поставиш собі фінансову мету і наведеш порядок в особистих грошах, то здивуєшся тому, як легко ти будеш рухатися до її досягнення.

25 кроків, які змінять твоє життя

Позбудься мотлоху.

Викинь всі речі, які не одягав або не використав протягом останнього року (в наступному році теж до них не доберешся). Залиш тільки те, що тобі дійсно подобається і потрібно.

Шкода викинути – роздай. При покупці нової речі позбувайся старої аналогічної, щоб баланс зберігався. Менше речей – менше пилу і головного болю.

25 кроків, які змінять твоє життя

Віддавай більше, ніж береш.

Поділися знаннями, досвідом та ідеями. Людина, яка не тільки бере, але і ділиться, неймовірно приваблива. Напевно ти вмієш щось таке, чого інші дуже хочуть навчитися.

Для мене свого часу став відкриттям коачінг – я на добровільній і безкоштовній основі став читати тренінги та лекції, що, в кінцевому підсумку, зросло в дуже велику історію, яка приносить мені величезне задоволення.

25 кроків, які змінять твоє життя

Приймай світ таким, яким він є.

Відмовся від оціночних суджень, приймай всі явища як спочатку нейтральні. А ще краще – як однозначно позитивні.

25 кроків, які змінять твоє життя

Забудь про те, що було в минулому.

Воно не має ніякого відношення до твого майбутнього. Візьми з собою звідти тільки досвід, знання, хороші відносини і позитивні враження.

25 кроків, які змінять твоє життя

Не бійся.

Непереборних перешкод немає, і всі сумніви живуть тільки в твоїй голові. Не обов’язково бути воїном, достатньо лише бачити мету, обходити перешкоди і знати, що ти досягнеш її без єдиного шансу зазнати невдачі.

25 кроків, які змінять твоє життя

Останнє, воно ж перше. Роби те, що тобі подобається.

Вчися. Розвивайся. Змінюй себе зсередини.

Це аж ніяк не вичерпний список. Але навіть якщо планомірно робити хоч щось з цього, то через рік, подивившись на себе в дзеркало, ти себе не впізнаєш. А світу просто нічого не залишиться, окрім як послідувати твоєму прикладу і змінитися у відповідь.

Джерело: Територія