У Карпатах масово зацвів рододендрон (червона рута). Фото

На Чорногірському та Мармароському хребтах Карпатських гір розквітли карпатські рододендрони, які в народі називають червоною рутою. Пік цвітіння рододендрона в Карпатах прийде за тиждень, а триватиме воно ще понад 14 днів.

Про це повідомляє Укрінформ.

«У високогір’ї Карпат, на Чорногірському та Мармароському хребтах, масово розквітли рододендрони, які в народі називають “червона рута”. Пік цвітіння рододендрона в Карпатах цьогоріч через аномально холодні весну та початок літа запізнився на три тижні  якщо раніше 20 червня червона рута на Чорногорі вже масово квітла, то цьогоріч тільки почала цвітіння. Пік цвітіння настане за тиждень, а триватиме воно ще понад 14 днів», – каже екскурсовод Сергій Прокоп.

Туристам, які мають можливість в карантин подорожувати самостійно або ж невеликими групами, варто планувати поїздку найближчим часом, кажуть місцеві гіди.

За їхніми порадами, зараз ідеальний час для походів у Карпатах, можна планувати самостійні подорожі і тури для невеликих груп. Варто враховувати погоду, моніторити її на синоптичних сайтах, також розрахувати маршрут – після червневих злив в Карпатах розмило багато доріг на під’їздах до полонин.

Рододендрон карпатський, він же східнокарпатський, який також має ще місцеві назви бердулян, бердуляк, збурник, кашкара, когітник, омеґа та чорногривник, – вічнозелений чагарник родини вересових.

Це вид рододендрона поширений на Балканах та в Карпатах. В Україні зростає на межі свого поширення, росте на субальпійських та альпійських луках поміж заростями сосни та ялівцю на висотах 1 600-2 050 м. Характерний для Ґорґанів, Свидовця (у масиві Близниці), але найбільші зарослі карпатського рододендрона – саме на гірських масивах Чорногори та Мармароша.

Це лікарська рослина, в народних легендах – чаклунська, місцеві жителі переповідають: якщо дівчина подарує червону руту легіню, той закохається назавжди і не розлюбить ніколи. Втім, рослина занесена до Червоної книги України як рідкісна, зривати її не можна, за це передбачено штраф – 57 грн за одну квітку.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.