В глибинах океану виявлена “акула-ніндзя”

акула ніндзяБіля берегів Центральної Америки виявлено акулу нового виду. Ховатися від людини так довго їм допомагало темне забарвлення і глибоководний спосіб життя.

Про відкриття розказано в журналі Journal of the Ocean Science Foundation. Студенти під керівництвом професора Каліфорнійської академії наук Дагласа Лонга (Douglas J. Long) досліджували зразки океанської фауни в лабораторії Pacific Shark Research Center. Право дати назву новому виду акул отримала одна зі студенток. Таким чином список відомих видів цих риб поповнила Etmopterus benchleyi: перше слово співвідносить її з родом «чорні колючі акули», а друге віддає данину пам’яті Пітеру Бенчлі (Peter Bradford Benchley) – автору знаменитого роману «Щелепи» про акулу-людожера.

Риба має гладке чорне тіло довжиною до 50 см, на якому розташовані спеціальні органи, що містять мікроскопічні кристали сечової кислоти і забезпечують світіння в темряві (фотофори). Etmopterus benchleyi мешкає на глибині від 836 до 1443 метрів і веде прихований спосіб життя. Для видобутку їжі акула піднімається ближче до морської поверхні, де, зливаючись з розсіяним світлом, полює на креветок та інших океанських мешканців. Світлове маскування при цьому дозволяє їй залишатися непомітною для більших хижаків. За такі суперздібності студенти хотіли назвати своє відкриття, “акулою-ніндзя” (Ninja lanternshark), але назва залишилася неофіційною.

Разом з Etmopterus benchleyi в рід чорних колючих акул (або етмоптерусов) входить до 40 видів. Вони мешкають у всіх океанах за винятком Північного Льодовитого. «Ніндзя» живе в східній частині Тихого океану: від Нікарагуа до Панами і Коста-Ріки. В даний час це єдиний представник етмоптерусів, що мешкає в акваторії тихоокеанського узбережжя Центральної Америки. Вчені, разом з тим, нагадують, що близько 20% всіх відомих науці акул було відкрито за останні 10 років.

 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.