Спалах ковіду на Евересті. Симптоми плутають з гірською хворобою

У таборі альпіністів на Евересті в Непалі дедалі більше хворих із симптомами COVID-19 та підтверджених випадків. Влада побоюється серйозного спалаху.

Джерело: ВВС Україна.

Працівники базового табору повідомляють про 17 підтверджених випадків коронавірусної хвороби у мешканців табору, яких доставили до лікарень у Катманду.

Уряд Непалу наразі заперечує інформацію про позитивні випадки. На думку деяких фахівців, влада навмисно применшує масштаби епідемії, побоюючись, що Еверест знову закриють.

Іноземні туристи є основним джерелом доходу непальського уряду.

Перед підйомом до базового табору усі відвідувачі повинні пройти карантин у Непалі. У громаді альпіністів, однак, висловлюють занепокоєння тим, що спалах коронавірусу на Евересті може мати руйнівні наслідки.

За останні тижні кількість хворих на ковід різко зросла. Країна має найвищий рівень зараження серед усіх сусідів Індії, де друга хвиля пандемії спричинила колапс медичної системи.

Гора Еверест

Цього сезону для сходження на Еверест видано майже 400 дозволів

“Підтверджені випадки”
 

Гімалайська рятувальна асоціація, яка керує державною клінікою у базовому таборі, заявила ВВС, що у 17 альпіністів, які вилетіли до Катманду після появи симптомів, тести на ковід були позитивними.

Як повідомляє доктор Пракаш Харел із клініки в таборі, кількість людей з постійним кашлем і лихоманкою щодня зростає.

Гора Еверест

Минулого року Еверест був закритий для альпіністів через пандемію

Члени однієї великої експедиції, які попросили не називати своїх імен, зазначили, що у декого з їхньої команди були позитивні тести, але наразі вони одужали.
 

Норвезький альпініст Ерленд Несс розповів ВВС, що минулого місяця він тричі робив тест у різних лікарнях Катманду і його результат був позитивним.

Спочатку вважали, що у Несса ознаки висотної хвороби, але після підтвердження коронавірусу його перевезли з базового табору. Схожість симптомів коронавірусу і гірської хвороби непокоїть альпіністів.

“Тут повсюди чути, як люди кашляють”, – каже Лукас Фуртенбек, керівник групи Furtenback Adventures.

“Але це не звичайний кашель, який виникає через брак кисню на висоті. Люди хворі й у них є інші симптоми, як-от лихоманка та біль у тілі”.

Як зазначено на сайті Департаменту туризму, станом на 26 квітня уряд видав 394 дозволи на сходження. Це означає, що на Евересті наразі може бути понад півтори тисячі людей, більшість з яких – це допоміжний персонал.

Керівників базового табору також непокоять альпіністи, які повертаються з Катманду після лікування від ковіду або після курсу акліматизації до висоти.

еверест

 

“Можливо, вони самі одужали, але вони можуть принести вірус із собою, тому що ситуація в Катманду стає дедалі серйознішою”, – каже представник влади.

“Ми радимо всім альпіністам проходити акліматизацію нижче базового табору, і не їхати до Катманду”.

Немає пункту тестування

Альпіністи та керівники базового табору також скаржаться, що в клініці табору немає можливостей для тестування на коронавірус.

“Ми попросили облаштувати нам пункт тестування, але уряд не дав на це дозволу”, – зазначає доктор Харел.

Деякі експедиції привезли власні набори для тестування, що допомогло їм вчасно ізолювати та евакуювати людей.

Базовий табір на Евересті

Керівники табору заявляють, що в них немає можливості робити тести на коронавірус

“Шкода, що ми досі не отримували інформації про підтверджені випадки та особи альпіністів”, – заявив ВВС військовий із базового табору.
 

“Це допомогло б нам відстежити контакти та стримати поширення хвороби”, – додав він.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.