Задрімати в обід – ознака здоров’я, а не ліні. Дослідження

Це відмінна ідея – дозволити собі відпочити вдень 20-30 хвилин і зарядити батарейки!

Можливо, ви вважаєте, що краще прилягти відпочити десь після обіду. Вам здається, що в певні моменти сон буквально «бере вас в полон», і ви нічого не можете з цим вдіяти.

Ви можете відчувати провину за те, що вам потрібен сон не тільки вночі, але і вдень. Може бути, ви навіть обзиваєте себе ледарем і замислюєтеся над тим, щоб почати тренуватися або змінити раціон для підвищення запасу енергії.

Однак, правда полягає в тому, що вам зовсім не варто лаяти себе за любов до денного сну.

Вчені з National Sleep Foundation рекомендують протягом дня засинати кілька разів на 20-30 хвилин. Це дозволяє досягти вам максимальної продуктивності і підвищити концентрацію уваги.

Ви турбуєтеся, що звичка спати протягом дня порушить нічний сон? Не хвилюйтесь. Вчені прийшли до висновку про те, що існує 3 типи сну протягом дня.

Перший тип – запланований сон, тобто людина не чекає, коли його наздожене сонливість.

Другий тип сну – це екстрений сон. Йдеться про випадки, коли ви раптом відчуваєте страшну втому і сонливість. Ви розумієте, що перш, ніж продовжити виконувати щоденні справи, вам просто необхідно відпочити.

Останній тип сну – сон за звичкою. Це означає, що ви намагаєтеся лягати спати протягом дня приблизно в один і той же час.

Наша порада така: подумайте над тим, щоб почати планувати свій сон. По правді сказати, у запланованого сну є безліч переваг.

Результати досліджень, присвячених циркадному ритму, підтверджують: нам потрібно підтримувати нормальну роботу нашого біологічного годинника.

Звичка лягати спати в один і той же час вдень приносить користь всьому організму в цілому. Наприклад, допомагає збалансувати гормональний фон, нормалізує температуру тіла і процес метаболізму. Крім усього іншого, наша імунна система зміцнюється.

Перепади в рівнях енергії у кожного з нас відбуваються в різний час. Тим не менше, більшість людей сходяться на думці, що їм необхідний відпочинок в проміжку з 13:00 до 15:00.

Отже, цілком доречно подрімати після обіду. Відпочиваючи в цей час, ви уникнете порушення вашого нічного сну.

Мета денного сну – підвищити працездатність організму і дати вам можливість перезарядитися.

Після денного сну ви все одно відчуваєте сильну втому і не можете ясно мислити? Швидше за все, ви робите щось неправильно.

Поради, як підвищити користь денного сну:

  • Встановіть будильник, щоб ви могли прокидатися в один і той же час.
  • Переконайтеся, що в приміщенні досить тихо, і вам не завадить шум телевізора / радіо або шум з вулиці.
  • Зробіть так, щоб було максимально темно. Закрийте штори.
  • Виберіть зручну позу для сну сидячи або лежачи.
  • Накриваємося пледом. Це необхідно для регуляції температури вашого тіла під час сну.
  • Ваш сон не повинен тривати більше 30 хвилин. Так ви уникнете так званої «інерції сну». Для цього явища характерні невелике запаморочення і відчуття сонливості.
  • Перед сном і після сну випивайте склянку води, додавши туди трохи соку лимона і меду. Цей дуже корисно.
  • Подбайте про те, щоб відразу після пробудження вам не потрібно було нікуди бігти. Вам може знадобитися певний час для того, щоб повністю прокинутися і почати працювати в звичайному режимі.

Джерело

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: