Понеділок, 14 жовтня

Для чого потрібне господарське мило? 24 способи застосування

Спектр застосування господарського мила неймовірно широкий – від косметології до лікування опіків, грибка, запальних захворювань і т.д.

Незважаючи на велику кількість різноманітної побутової хімії, на прилавках магазинів досі можна зустріти коричневі шматки господарського мила.

Колись мило було в кожному будинку і замінювало десятки засобів побутової хімії та особистої гігієни.

Давайте розберемося, чому господарське мило таке унікальне.

Що означають цифри на шматку мила?

72%, 70%, 65% – це відсоток вмісту жирних кислот.

Чим більша цифра на шматку господарського мила, тим краще воно справляється з брудом і інфекцією.

ПЛЮСИ – Насправді господарське мило має ряд властивостей, які не притаманні іншим миючим засобам.

Перший плюс господарського мила в тому, що продукт виготовлений тільки з натуральних і екологічно чистих матеріалів, рослинних олій та тваринних жирів, мило гіпоалергенне і абсолютно нешкідливе для організму людини.

Даний продукт часто рекомендують використовувати для прання одягу та постільної білизни маленьких дітей. Після прання, мильною водою ви навіть можете поливати свої домашні рослини, вода не завдасть їм шкоди, тому, що в милі відсутні хімікати.

Застосування:

1. Господарське мило – незамінний помічник для дачника. Використовуйте його для чищення будь-яких поверхонь і начиння.

2. Також господарське мило сприятливо впливає на якість деяких тканин, наприклад, вовни. Після прання вовняних виробів господарським милом вони набувають пишності і початкової м’якості.

3. Тоді в душовій текла тільки холодна вода, і мило видавали господарське. Але зате коли батько приходив стригтися, перукарки дивувалися: таке густе волосся – і зовсім немає лупи! Все допитувалися, чим це він таким голову миє …

4. Моя однокласниця мала густу розкішну шевелюру нижче пояса. Таку, що сама розчісувати не могла. Спершу вона мила голову шампунем, а потім – господарським милом. Я спробувала! Через півроку замість моїх трьох тонких волосин – блискуче волосся і 0 лупи. Вже 9 років зачіскою задоволена. Правда, щоб шкіра голови не була після такого миття пересушена, потрібно все ж потім обполоснути голову кислим розчином на основі оцту або лимонного соку.

5. Господарське мило успішно застосовується для лікування запальних процесів.

6. Хірурги знають про дивну здатність господарського мила замінювати хірургічні рукавички (якщо його намилити на руки і залишити підсихати) – кажуть, що тоді навіть при порізі під час операції ризик зараження мінімальний.

7. Господарським милом радять вмиватися – хоча б 2 рази в тиждень – для того, щоб шкіра завжди молодо виглядала. Після вмивання треба змащувати шкіру звичайним дитячим кремом. Причому, ефект від таких вмивань, як кажуть ті, хто спробував, кращий, ніж від використання дорогої професійної косметики.

8. Дуже добре очищає шкіру в парній з березовим віником, замоченим в розчині господарського мила: шкіра чудово очищується і потім як “світиться” зсередини.

9. Можна вилікуватися за допомогою господарського мила нежить. Потрібно зробити мильний розчин, вмочити туди ватний тампон і обробити ніздрі. Тоді (хоча і буде перший час трохи щипати) ніс ніколи не буде закладений, а через 2-3 такі обробки ви надовго забудете про застуду.

10. При укусі собаки для запобігання попадання в рану інфекції радять дати стекти крові з рани (вона вимиє і бактерії), а потім або прикласти марлю або забинтувати бинтом, змоченим в розчині господарського мила.

11. Успішно справляється господарське мило і з лікуванням грибкових захворювань стоп. Радять ретельно мити уражені ділянки на шкірі милом зі щіткою, після чого обробляти поверхню шкіри йодом.

12. Після депіляції, щоб виключити почервоніння шкіри на чутливих ділянках, люди також використовують господарське мило. Досить просто один раз намилити і роздратування не буде.

13. Господарським милом успішно лікується молочниця. Воно вбиває всі бактерії і грибок.

14. Якщо є проблеми в ротовій порожнині, можна обробляти зубну щітку розчином господарського мила і залишати на ніч. До ранку ви будете впевнені, що ваша зубна щітка повністю знезаражена.

15.Це мило лікує грибок на ногах. Просто протягом 1 тижня вранці та ввечері миєш ноги в холодній воді з господарським милом і грибка наче й не було!

16. Кілька років тому мої проколоті вуха запалилися – ззаду на мочці утворився просто чорний клубок. Я вже налаштувалася зняти сережки і «заростити» вуха, але моя мама взяла звичайне господарське мило, натерла його дрібною стружкою, додала сік цибулі і все це поклала мені на мочку на день. Увечері зняла, потім я ще пару днів змащувала вухо спиртом, і все пройшло. Більше проблем не було.

17. Господарське мило – прекрасний засіб для зняття набряку. Для цього достатньо розвести мило у воді і натерти отриманим розчином забій. Повторювати процедуру необхідно кілька разів за день.

18. Засіб від прищів. Натерти господарське мило в мисочку, додати води і збити його в піну. Тепер взяти 1 ст. л. піни, 1 ч. л. солі «екстра» і перемішати. Цю суміш накладати на добре вимите обличчя. Попереджаю – буде сильно щипати, але це якраз і означає, що йде лікувальний процес. Тримати маску півгодини. У вас на обличчі залишиться суха сіль, змийте її та вмивайтеся спочатку гарячою, а потім холодною водою. Робити таку процедуру потрібно 2-3 рази в день протягом 2-3 тижнів.

19. Засіб від наривів. Змішати в рівних частинах натерту цибулю, господарське мило і цукор. Цю мазь накласти на нарив і забинтувати. Робити це потрібно на ніч, вранці ви побачите, що рана повністю очистилася.

20. Лікарі рекомендують раз на два тижні митися господарським милом: ви захистите себе від вірусів і бактерій.

21. Від тріщин на п’ятах і натоптишів роблять ванночку з 2 літрів гарячої води, 1 чайної ложки соди і 1 столової ложки наструганого господарського мила.

22. Якщо побите місце помазати господарським милом – синяка не буде.

23. Господарське мило – засіб від опіків. Якщо ви обпекли руку або щось ще (на кухні, наприклад, вогнем або кип’ятком), відразу намильте місце опіку господарським милом і дайте підсохнути. 

24. Господарське мило має лікувальні, регенеративні властивості. Воно лікує навіть виразки внутрішніх органів. Береться вовняний шарф або будь-який інший вовняний виріб, натирається сухим або трохи вологим господарським милом. Намиленою стороною шарф прикладається до хворої ділянки тіла на ніч. Якщо захворювання сильне, то прикладається на цілий день. 


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.