У мережі показали останнє прижиттєве фото Степана Бандери

Це фото влітку 2016 року передав музею онук Степана Бандери – журналіст Степан (Штефко) Бандера, який живе у Канаді.

Штефко так само, як його дідусь, захоплюється фотографією. Його фотоапарат Zeiss Ikon Сonfessa зберігається у фондах музею, пише UkrainianPeople. Показують відвідувачам його лише у день народження Бандери (1 січня), День створення УПА (14 жовтня) та на роковини смерті провідника ОУН (15 жовтня).

Цим фотоапаратом (орієнтовно 12-14 жовтня 1959 року) в Альпах зроблено й останню прижиттєву світлину Степана Бандери. Якраз напередодні вбивства провідника ОУН.

Степан Бандера. останнє прижиттєве фото

Степан Бандера. останнє прижиттєве фото. На фото зліва направо – дочка Леся, дружина Ярослава, Степан Бандера, дочка Наталя та соратник провідника ОУН Дмитро Миськів. Через плече у Степана Бандери висить футляр від фотоапарата.

Степана Бандеру вбили 15 жовтня 1959 року у Мюнхені. О 13:05 в під’їзді будинку на вулиці Крайтмайр, 7 знайшли ще живого залитого кров’ю Степана Бандеру. Медична експертиза виявила, що причиною смерті була отрута. Богдан Сташинський зі спеціального пістолета вистрілив в обличчя Степану Бандері струменем розчину ціанистого калію. Два роки потому, 17 листопада 1961 р., німецькі судові органи проголосили, що вбивцею Степана Бандери є Богдан Сташинський, який діяв з наказу Шелепіна і Хрущова.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.