У Львові функціонує три пологових будинки – Міський комунальний клінічний пологовий будинок №1 м. Львова, Пологове відділення комунальної 3-ої МКЛ м. Львова та пологове відділення Львівської обласної клінічної лікарні. Львівський державний обласний перинатальний центр наразі перебуває на реконструкції. Журналіст та фотограф Tvoemisto.tv обійшли усі діючі пологові будинки, щоб показати вагітним жінкам, в яких умовах у цих закладах народжуються діти.
Пологове відділення комунальної 3-ої МКЛ м. Львова,
Локація: вул. Раппопорта, 8
Розповідає старша медсестра акушерського відділення Катерина Гордон.
Читайте також: У Львові хочуть відкрити приватний пологовий будинок
Загалом пологовий будинок розрахований на 100 ліжок. Вільних місць тут хоча і не багато, але вони здебільшого є. До прикладу, на момент підготовки матеріалу, із 50 місць у акушерському відділенні зайнято було 43 ліжка.
У пологовому відділенні 3-ї комунальної міської лікарні на вул. Раппопорта,8 зізнаються, що це пологовий будинку «старої закалки»: тут провідувати породіллю можуть лише найближчі родичі, та лише по одному. «Якщо приходять двоє одночасно, то заходить спочатку хтось один, а коли він виходить – тоді заходить інший», – пояснює старша Катерина Гордон. Так з одного боку безпечніше, а з іншого – комфортніше і самим матерям – адже, палати не великі, і натовп тут створюватиме дискомфорт, вважає вона.
Попри «стару закалку», від партнерських пологів тут не відмовляються. Щоправда, потрапити на народження своєї дитини чоловік зможе лише після того, як здасть необхідні аналізи та зробить рентген.
Палати тут невеличкі. До пологів жінки перебувають у палатах, що розраховані на 4 місця. Після пологів – у палаті по 2-3 жінок із новонародженими. Платних палат із покращеними умовами у пологовому будинку немає. У кожній палаті є раковина. А от туалет та душ – лише у коридорі.
Міський комунальний клінічний пологовий будинок №1 м. Львова,
Локація: вул. Мечнікова, 8
Розповідають заступник головного лікаря – Коваль Ольга Іванівна,
завідувач пологовим відділення – Верхівська Світлана Михайлівна,
завідувач віділення неонатологіі – Миронович Ліля Петрівна.
Родзали. Є родзали сімейного та індивідуального типу
Родзали сімейного типу – це родзали, де жінка народжує і залишається до самої виписки з родиною безпосередньо тут. Він містить медичну частину і частину, де можуть залишатися члени сімї і до самої виписки допомагати доглядати дитину. Такі родзали оснащені санвузлами: у кожному окремий душ, туалет та раковина. Всі вони мають медичну частину, яка містить ліжко трансформер: тобто воно може бути і гінекологічни кріслом і звичайним ліжком.
Індивідуальні родзали не оснащені окремими санвузлами – туалет і душ один на поверсі. Всі родзали індивідуального типу мають медичну частину, куди жінка потрапляє у переймах, народжує знаходиться 2 години після пологів і після того її переводять у палату сумісного перебування матері із дитиною.
Усі палати дво- або одномісні.
Є окрема кімната для дезінфекції обладнання та обробки інструментарію.
Операційний блок включає в себе 3 палати інтенсивної терапії, тобто прооперована тут перебуває перші дві доби, а потім її переводять у загальні палати
Загалом пологовий будинок може містити 180 жінок, а народжувати одночасно можуть15. Найбільша кількість пологів за добу це 36 пологів.
Наявна окрема кімната для діток, які потребують особливого нагляду, але у більшості випадків дитина перебуває сумісно із мамою. На момент нашого візиту у кімнаті знаходилось дві пари двійнят.
У пологовому будинку може бути від 50 до 70 дітей одночасно.
Якщо діти мають якусь патологію, то їх переводять у спеціалізовані установи, де цим діткам надається необхідна допомога.
Вартість: Ми просимо, щоб нам допомагали, щоб переводили кошти на рахунок установи.
Фіксованої ціни не має.
Читайте також: На Львівщині запрацювала гаряча лінія «Пологова допомога»
Пологове відділення Львівської обласної клінічної лікарні,
Локація: вул. Некрасова, 4
У пологовому будинку є два відділення: екстрагенітальної патології вагітних та патології вагітності. Відділення спеціалізоване для надання допомоги жінкам з різноманітною патологією вагітності: від гестози до аномалії пологової діяльності. Але не варто лякатись слова «патологія», адже тут можуть народжувати і просто бажаючі.
Обидва відділення розраховані приблизно на 80 ліжок.
«12 палат на поверсі, де є ще шість пологових кімнат, 11 на поверсі де лежать вагітні жінки та у відділенні патології
Також є відділення інтенсивної терапії та реанімації для жінок і відділення реанімації новонароджених. Під час нашого візиту у відділення інтенсивної терапії там перебували два малюки.
Пологових кімнат є шість. Під час нашого візиту народжувались малята у двох кімнатах, а у третій ми зустріли щасливого татуся, який вже перебував біля матері та новонародженої дитини. У пологових кімнатах дозволяється перебувати членам сім’ї. Це психологічна підтримка.
Палати: у пологовому будинку є індивідуальні палати, де жінка перебуває з дитиною, у такій палаті можуть залишатися члени родини. Також є дво- та тримісні палати, обладнані душовими кабінами та санвузлом. Окрім цього, породілля може потрапити у палату без вигод, тоді душ та туалет доведеться шукати на коридорі.
Вартість: За палати з душем та туалетом породіль просять перерахувати благодійні внески.
Підтримайте проект на Patreon