п`ятниця, 29 березня

Які аналізи потрібно здавати щороку

Турбота про здоров’я — це не лише правильне харчування, відмова від шкідливих звичок і фізична активність, а ще й щорічне обстеження організму. До нього, як ключовий метод лабораторної діагностики, входять клінічні аналізи крові, сечі, калу. Завдяки збору біологічних зразків можна оцінити стан органів та систем, підтвердити чи виключити факт порушень, визначити конкретну причину захворювання.

Джерело: Dailylviv.com.

Сьогодні здати аналізи можна як за направленням лікаря, так і без нього.

Щорічні дослідження організму: що входить до списку

Один раз на рік у рамках профілактичного огляду лікарі рекомендують:

  • здавати загальний аналіз крові та сечі, аналіз крові на цукор;
  • проходити електрокардіограму;
  • робити флюорографію грудної клітки.

Додатково жінкам радять відвідати гінеколога, а чоловікам — уролога.

Лабораторні аналізи — важливий етап діагностики, який стане відправною точкою для подальшого обстеження організму, якщо результати викличуть у лікаря підозру на наявність патологічних процесів в організмі.

Щоб отримати більш розгорнуті показники здоров’я, пропонують здати біохімічний аналіз крові, який дозволить виявити:

  • порушення обмінних процесів;
  • рівень холестерину, глюкози, сечовини та інших органічних сполук, зміни показників яких впливають на функції нирок, згортання крові, серцево-судинної, імунної, гепатобіліарної та ендокринної систем.

Якщо для загального аналізу крові достатньо забору біологічного матеріалу з пальця, то для біохімічного виконують венозну пункцію. Процедура займає кілька хвилин, а результати готові вже за добу. Розгорнутий аналіз рекомендують проводити людям старше 45 років. З віком виникає ризик розвитку цукрового діабету, атеросклерозу, алергії, хронічних захворювань нирок, печінки, підшлункової залози та жовчного міхура.

Після 40 років жінкам показано проходження мамографії, щоб запобігти розвиткові раку молочної залози, який посідає друге місце в статистиці смертності серед онкологічних захворювань.

Електрокардіограма (ЕКГ) допомагає оцінити роботу серця та виявити порушення, які завдяки ранній діагностиці можна усунути на початкових стадіях.

Флюорографія, або її безпечніший, високоточний аналог рентгенографія – це можливість перевірити легені на предмет пухлин, туберкульозу, плевриту.

Таке комплексне обстеження не займає багато часу. Але дозволяє отримати достовірні уявлення про здоров’я та попередити серйозні патології. Щоб пройти його, необхідно відвідати сімейного лікаря, який може додатково призначити консультацію вузького фахівця в разі необхідності.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.