Понеділок, 28 листопада

Як запобігти пневмонії. Поради ЦГЗ

Кашель, висока температура й слабкість, які утримуються вподовж трьох днів – багато українців щиро вірить, що це симптоми запалення легень, а отже, необхідно починати приймати антибіотик. Це пояснює, чому заборона на відпуск цих ліків в аптеках без рецепта, наштовхнулася на суспільний спротив.

У Центрі громадського здоров’я дали рекомендації, як запобігти одному з найбільш типових ускладнень грипу і COVID-19 – пневмонії, та пояснили, як діяти у разі появи ознак запального процесу в легенях, передає “Еспресо.Захід“.

Інфографіка: INSCIENCE

8 простих кроків до здорових легень:

  1. Вакцинуйте своїх дітей і вакцинуйтеся самі.

Найбільш ефективним методом профілактики пневмонії є вакцинація проти Hib-інфекції, пневмококової інфекції, кору й кашлюку, а також проти COVID-19 та грипу.

Вакцинація проти Hib-інфекції, кору та кашлюку входить до Національного календаря профілактичних щеплень, а тому є безплатною для українців.

Від пневмококової інфекції вакцинуватися можна за власним бажанням та за свій кошт. Таке щеплення медики рекомендують зробити дітям, людям старшого віку і пацієнтам з хронічними захворюваннями.

Для дорослих та дітей, старших 12 років є можливість отримати бустерну дозу вакцини проти коронавірусу. Перелік пунктів щеплень у Львові та області можна знайти за цим посиланням; перелік центрів масової вакцинації – тут.

Вакцини від грипу можна придбати самостійно в аптеках.

2. Зміцнюйте імунітет.

3. Дбайте про чистоту в домі, дезінфікуйте поверхні, до яких часто торкаються, провітрюйте приміщення.

4. Дотримуйтеся респіраторної гігієни, гігієни рук та фізичної дистанції.

Інфографіка: INSCIENCE

5. Збалансовано харчуйтеся. Для немовлят особливо важливим є грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя. Це укріпить імунну систему малюка.

6. Будьте фізично активними.

7. Уникайте вдихання тютюнового диму (активного та пасивного куріння).

8. Якщо підозрюєте, що захворіли на запалення легень, негайно зверніться до лікаря! Лише фахівець може підтвердити або спростувати ваші побоювання, поставити діагноз й призначити відповідне лікування.

Інфографіка: INSCIENCE

Зверніть увагу, що причини пневмонії можуть бути різними, зокрема викликати запальний процес у легенях можу бактерії та віруси. Перші підлягають лікуванню антибіотиками, а от на другі жодні протимікробні засоби по замовчуванню не подіють, оскільки віруси на антибіотики не реагують. Самолікування, особливо із застосуванням антибактеріальних препаратів, може значно ускладнити діагностику захворювання та подальшу терапію!

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.