Треба пам’ятати, що процеси травлення вночі сповільнюються, тому не варто навантажувати організм насиченою вечерею.
Джерело: ВЗ.
Розповідаємо, які продукти краще з’їсти перед сном, якщо голод не дає заснути, аби мати гарне самопочуття та бути здоровими.
Кефір, йогурт, ряжанка
Склянка кисломолочного напою не тільки втамує голод, але й добре вплине на роботу шлунку.
Риба
На вечерю слід обрати нежирну рибу. Вона багата корисними мікроелементами, фосфором і має легкий білок, який добре перетравлюється. До риби можна додати салат зі свіжої листкової зелені, заправлений оливковою олією.
Куряча або індича грудинка
Грудинка — дієтичне м’ясо, яке містить у собі чистий білок без зайвого жиру. Грудинку можна не лише відварити, але й запекти у печі або ж приготувати на грилі (хоча дієтологи радять відмовитися від смаження взагалі). До грудинки можна додати тушковані овочі.
Горіхи
Вгамувати голод можна жменькою мигдалю, фісташок, фундука або ж грецьких горіхів. Але слід пам’ятати, що горіхи надто калорійні, тому для ситості організму достатньо буде 40 грам.
Твердий сир з низьким вмістом жиру
Твердий сир багатий на вітаміни (A, B1, B2, B12, C, D, E, PP) і різні корисні амінокислоти, мінеральні речовини, зокрема, кальцій та фосфор. До того ж сир легко засвоюється організмом. Декілька скибочок можуть бути корисною вечерею.
Що не слід вживати?
Фрукти
Окрім корисних вітамінів і мінералів, у всіх фруктах міститься фруктоза, яка підвищує рівень цукру в крові. Фрукти — прості вуглеводи, котрі не насичують нас, тому через деякий час нам знову закортить поїсти. Отож, фрукти ліпше вживати зранку. Ще одне правило: їжте фрукти не як десерт, а до основної страви.
Каші
Каші — це вуглеводи, хоч і «повільні». І їх ліпше вживати на сніданок, коли організм вимагає «палива» для повноцінного робочого дня. Вуглеводи на вечерю припустимі лише у тушкованих овочах із мінімумом рослинної олії. Проте згідно з деякими дослідження, споживання вуглеводів на вечерю не має жодних неприємних наслідків, якщо людина не вживала їх протягом дня.
Макаронні вироби
Макаронні вироби містять чимало вуглеводів і крохмалю. А якщо ви візьмете ще й твердий сир, часник і заправите все це маслом чи олією, важкість у шлунку зіпсує сон.
Солодощі, снеки, випічка
Ці продукти надто калорійні, вони містять прості вуглеводи, які провокують швидке вироблення інсуліну. Якщо ви ніяк не можете без випічки й солодкого, обмежтеся тим, що їстимете їх лише на сніданок. А от щодо магазинних снеків, то про них ліпше забути назавжди.
Газовані солодкі напої
Скажемо просто й коротко: забудьте про існування газованих солодких напоїв. Ліпших помічників для отримання зайвої ваги та проблем з травною системою годі й шукати.
Червоне м’ясо
Червоне м’ясо краще залишити на обід, адже воно довго перетравлюється. Активність травлення не сприяє здоровому сну, до того ж вночі вона трохи знижується. Погодьтеся, не дуже хочеться, щоб на ранок розпочався процес гниття в шлунку.
Їсти чи не їсти на ніч, і що їсти на ніч — на ці запитання науковці й досі не дали однозначної відповіді. Адже на здатність нашого організму перетравлювати їжу впливають багато чинників: наш денний раціон, активний чи пасивний спосіб життя, робота гормонів тощо. Обирайте на дієтичну вечерю продукти, які можна їси перед сном — цим ви собі точно не зашкодите!
Підтримайте проект на Patreon