Після «Омікрону», ймовірно, в Європі настане період «затишшя». Пандемія може повернутися до кінця року — ВООЗ

Після зниження темпів поширення штаму коронавірусу «Омікрон», ймовірно, пандемія у Європі піде на спад. Причина в тому, що в суспільства з’явиться загальний імунітет.

Про це 23 січня повідомив директор ВООЗ в Європі Ганс Клюге в інтерв’ю AFP, цитує Franche 24 — пише Громадське.

«Цілком імовірно, що регіон [Європи] рухається до, свого роду, фіналу пандемії», — сказав Клюге, додавши, що «Омікрон» може заразити 60% європейців до березня 2022 року.

За його словами, після того, як нинішній сплеск «Омікрону» у Європі зменшиться, у суспільства протягом кількох тижнів чи місяців з’явиться глобальний імунітет.

«Ми очікуємо, що настане період “затишшя”, перш ніж COVID-19 повернеться до кінця року, але не обов’язково, що пандемія повернеться», — сказав Клюге.

Коли чекати кінець пандемії в Україні?
 

Десь із літа або наприкінці 2022 року ми почнемо поступово виходити з пандемії, однак вплив її буде відчуватися довше, сказав нам під час інтерв’ю голова бюро ВООЗ в Україні — доктор Ярно Хабіхт.

«Думаю, маски залишаться переважно в закладах охорони здоров’я як профілактика проти інших захворювань. Крім того, ще один урок, який ми винесли з цієї пандемії, — медична система має постійно покращуватися», — зазначив він.

Голова бюро зауважив, що зараз у Європі найбільша хвиля COVID-19, яка була протягом останніх двох років, тож поки не можна чітко казати про вихід із пандемії. А втім, у ВООЗ сподіваються, що у 2022 році наблизяться до цього. Та щоб по-справжньому відновитися, знадобиться більш як 2-3 роки, додав Хабіхт.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.