Грип у дітей: чим небезпечний, як лікувати і профілактувати

Лікарі поліклініки «Веселка» дають важливі рекомендації

Маленькі діти хворіють на ГРВІ часто — 6–10 разів на сезон, переважно на легкі форми вірусних інфекцій. Та на жаль, вони не застраховані й від грипу, який особливо небезпечний у цьому віці.

Сезонна небезпека  

«Як правило, захворюваність на грип йде хвилями: перша — грудень-січень, друга — лютий– березень», — зазначає Андрій Юрас, педіатр дитячої поліклініки «Веселка». Тобто зараз ризики все ще високі.

Грип небезпечний не лише важким перебігом, а й ускладненнями. «Найпоширеніші ускладнення — запалення носових ходів (синусит) й середнього вуха (отит)», — наголошує педіатр дитячої поліклініки «Веселка» Володимир Рак.

«У маленьких дітей барабанна перетинка товста й міцна, — пояснює отоларинголог клініки «Веселка» Максим Мірка. — Вона довго чинить опір тиску гною, через що інфекція може піднятися до головного мозку».

Серед серйозних ускладнень грипу лікарі називають і запалення легень (пневмонія) — захворювання, яке особливо небезпечне для малят.

Лікування грипу непросте й пов’язане з серйозними ризиками, тому важливо захищати дитину від цього захворювання.

Найкраща профілактика 

Кращої профілактики грипу, ніж вакцинація, наразі не існує.

У поліклініці «Веселка» проводять щеплення дітей французькою вакциною від грипу «Ваксігрип Тетра». «Вона відповідає рекомендаціям ВООЗ та ЄС, дозволена для немовлят від 6 місяців, діє протягом року, і щепитися нею можна протягом усього епідсезону, — наголошує педіатр Андрій Юрас. — Ця вакцина дає дитячому організму змогу виробити імунітет до тих штамів грипу, що циркулюють саме в цьому сезоні у нашій країні».

Як лікувати

Якщо є підозра на грип, треба відразу звернутися до педіатра і виконувати його рекомендації.

Лікування, як і неспецифічна профілактика, включає рясне пиття, оптимальні умови у кімнаті (40% вологості та 22ºС тепла), зволоження слизової оболонки носоглотки.

Збивати варто лише температуру від 38,5ºС і вище, бо до того вона — наш союзник у боротьбі з вірусами. Якщо ж таки настав час дати жарознижувальні препарати, їх треба правильно розрахувати: одноразова доза ібупрофену — 10 мг/кг маси тіла дитини, а парацетамолу — 15 мг/кг.

З цими препаратами треба бути обережними, бо вони можуть викликати алергічну реакцію.

Алергічна реакція на ці лікарські засоби у більшості випадків проявляється у вигляді дерматиту: висипи, почервоніння, сухість шкіри, сверблячки. Висипи можуть бути локалізовані на будь-якій частині тіла: на обличчі, животі, спині, кінцівках. Їх вогнища інколи поширюються по всьому тілу та об’єднуються у великі плями. Але можливі й більш серйозні реакції, такі як набряк Квінке та анафілактичний шок.

Варто пам’ятати, що алергія на нурофен і парацетамол може виникнути як відразу після прийому препарату, так і через 2–3 години. А можливо, вона з’явиться тільки через 1-2 дні регулярного вживання. 

При перших ознаках алергічної реакції треба припинити вживати ліки, які могли її викликати, та дати дитині антигістамінний (протиалергійний) препарат. А після цього обов’язково зверніться до педіатра, а також, проконсультуйтеся з алергологом.

У поліклініці «Веселка» ви можете отримати консультації всіх потрібних спеціалістів, пройти щеплення, обстеження і лікування у комфортних і безпечних умовах і бути спокійними за здоров’я своєї дитини.

Звертайтеся за телефонами:

+38 (067) 343 29 11  

+38 (050) 343 29 11.

Будьте здорові!

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.