Середа, 16 жовтня

Пиріг вівчарів, шепердс пай, Shepherd’s Pie від пані Стефи

МОЇ 5 КОПІЙОК В ПАМ’ЯТЬ ПРО DAVID BOWIE, З ЯКИМ В МЕНЕ, ЯК ВИЯВИЛОСЯ, БУЛО ДЕЩО СПІЛЬНЕ І МАЙЖЕ ІНТИМНЕ. А САМЕ – УЛЮБЛЕНА СТРАВА. А САМЕ – SHEPHERD’S PIE.

Пише Пані Стефа

Не можу сказати, що готую пиріг вівчарів, він же шепердс пай, Shepherd’s Pie, дуже часто, але це для мене завжди приємна подія.

По перше, я дуже люблю всілякі типу-запіканки – а цей пиріг чимось таким і є. По друге, я люблю страви, які можна приготувати на кілька днів, і потім підігрівати без втрати у смаку і вигляді. По третє, в таких переписах є широке поле для експериментів, а, як ви вже могли помітити, я рідко досконало слідую букві рецепту. Ну і крім того, цей пиріг смачний, корисний і поживний – якраз добре для зими.

Цього разу, це майже класичний шепердс пай – з фаршем з баранини.

На досить великий  пиріг, орієнтовно на 8 осіб, я взяла –

  • 1 кг бараболі
  • пів шклянки гарячого молока
  • кілька ложок овечої бриндзі (можна замінити маслом)
  • терта галька мушкательова (мускатний горіх)
  • ~900 грам баранячого фаршу
  • 3 цибулини
  • 2 більші морквини
  • 5 пагонів стеблової селери
  • олія, зеленина (кріп, петрушка, чебрець), часник,
  • ворчестерширський сос, сіль, мелений чорний перець, темне пиво.

З нетрадиційних додатків я дала ще вялені помідори і залишки м’ятного сосу.

Бараболю зварила, добре вим’яла з молоком і бриндзьою. Приправила мускатним горішком. Поки варилася бараболя – на великій пательні підсмажила порізану кубиками цибульку, і коли вона стала прозоріти – додала нарізану дрібними кубиками моркву, і ще хв за 5 – селеру.

Коли овочі випарували вологу – додала фарш і гарно все вимішала. Коли фарш посвітлів – додала спеції, зеленину і за кілька хвилин – ворчестерширський сос.

Ще за кілька хвилин – пів шклянки пива і дала випаруватися, щоб фарш не був надто мокрим. Якщо рідини забагато – можна загустити борошном, але я не загущувала.

В керамічну форму на дно виклала фарш з овочами і зверху прикрила картопляним пюре. Зверху зробила ложкою хвостики, щоб гарніше запікалося і трошка притрусила пластівцями чилі і грубою сіллю.

Пекла при 180* приблизно пів години.

Після запікання притрусила зелениною і свіжим чилі. І це було страшно смачно!

Мій іншим, цю страву можна готувати як порційно, так і в великій формі (найкраще керамічній), і в обидвох варіантах вона може бути вдалою стравою для посиденьок з друзями.

Хвилинка історії (поправляючи окуляри на носі): Shepherd’s Pie є традиційною шотландською стравою, і готується з баранини або ягнятини. Його родич, Cottage pie, може готуватися з яловичини, індички або іншого м’яса. Якщо його присипати тертою булкою, то це вже буде Cumberland pie. Історично страва готувалася із залишків м’яса, запечених під картофляною перинкою, і була їжою вівчарів (shepherd-ів) та селян, що жили в котеджах (cottage). Якщо замість м’яса взяти рибу, то це вже буде, очевидно, fish pie, теж традиційна англійська страва.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.