Найапетитніші МЛИНЦІ на молоці та з содою за сільським БАБУСИНИМ рецептом

Класичні рецепти, які пройшли випробування часом, називають бабусиними.

Не потрібно легковажити простими сільськими стравами — адже вони не просто зручні в приготуванні, у них вкладені десятки, а то й сотні років постійних експериментів звичайних людей, в ході яких удосконалювався склад продукту і технології приготування.

Саме тому рецепти, які асоціюються зі смаком нашого дитинства, знову стають популярними. Адже натуральний смак — найапетитніший. Не є винятком і бабусині млинці, які мають різні види рецептів.

На молоці

Щоб приготувати бабусині млинці на молоці, нам потрібні продукти:

5 – 7  столових ложок борошна

2 столових ложки вершкового масла

4 склянки молока

рослинна олія для смаження

3 столових ложки цукру

половина склянки вершків

2 яйця

щіпка солі

1 пакетик ванільного цукру

Яблука для начинки

Приготування:

У просіяне борошно додаємо яйця, солимо, всипаємо цукор, ретельно перемішуємо. Перемішуючи міксером, додаємо молоко, позбуваємося від грудочок. Додаємо в тісто вершки, та розтоплене, але не гаряче вершкове масло для м’якості.Готово.

Випікаємо на змащеній рослинною олією сковорідці.

З содою

Млинці з додаванням соди виходять тонкими, м’якими, з бульбашками повітря, немов мереживні. Соду обов’язково потрібно погасити оцтом. Подібні млинці смакують з солоною начинкою — грибами, фаршем, але можна начинку зробити і солодкою, оскільки смак самих млинців виходить досить нейтральним — ні занадто солодким, ні занадто солоним.

Склад:

7 столових ложок борошна, бажано пшеничного першого або вищого ґатунку

0,7 літра молока

на половину чайної ложки соди — одна чайна ложка оцту, згасити соду

3 яйця

щіпка солі

2 столових ложки рослинної олії

1 столова ложка цукру.

Готуємо:

Кип’ятимо й охолоджуємо молоко до теплого стану.

У глибокій мисці змішуємо яйця, цукор, солимо, перемішуємо міксером до однорідного стану.

Додаємо до яєчної суміші половину від усієї кількості молока, продовжуючи перемішувати.

У чашці гасимо соду, наливаючи на неї оцет і перемішуємо, виходить домашній розпушувач, вливаємо в суміш яйця й молоко.

Додаємо просіяне борошно до яєць, перемішуючи міксером або блендером, щоб не було грудок. У процесі перемішування акуратно додаємо решту молока, дивимося, щоб суміш була трохи рідша за сметану. Якщо суміш досить рідка, потрібно не доливати більше молока (молоко потрібно доливати поступово).

Вливаємо в тісто рослинну олію й знову мішаємо.

Смажимо млинці на розпеченій сковороді, змастивши перед випіканням першого млинця поверхню сковороди олією.

Якщо подаєте млинці без начинки, їх бажано змастити вершковим маслом. Іноді бабусі подавали млинці з жирною домашньою сметаною, яка заміняла начинку.

Це цікаво ( трішки історіїї)

Класичні млинці готують на дріжджах, з додаванням молока. Така страва називається заварними млинцями. Але більш розповсюджений варіант — бездріжджові млинці, які готуються швидше, тому вони більше популярні.

Зі сметаною

У стародавні часи часто готували заварні млинці, оскільки заварювалися на молоці, і після цього випікалися в печі. З появою сковорідок і поширенням рослинної олії млинці випікають на звичайній кухонній плитці.

Хоча сковорідки, на яких випікалися ці смачні “диски”, археологи знаходять на території давньоруських поселень, ними користувалися з 9 століття — це були невеликі глиняні тарілки діаметром близько 20 сантиметрів.

Можливо, назва походить від слова від «млин», яке означає перемелене борошно.

Це улюблена страва на сніданок, на основі млинців можна зробити смачний десерт, якщо начинка солодка, приготувати поживну вечерю, якщо додати м’ясну начинку.

В Англії є цікава традиція — перегони з гарячою сковородою, у яких є млинець. У події беруть участь господині в так званий Жирний вівторок, дистанція забігу — 400 метрів. Причому потрібно не тільки бігти, але, принаймні, два рази підкинути млинець в повітря.

Перемога присуджується не тільки тій жінці, яка швидше всіх добіжить, тут також враховується й кількість підкидань млинців у повітря.

Змагання

З початком цієї традиції зв’язана легенда — одна жінка почула в неділю дзвін і побігла в церкву зі сковорідкою й гарячим млинцем, який по дорозі підкидала, щоб він не пригорів. Млинцеві перегони в Англії починаються в 11 годині ранку, коли дзвонять церковні дзвони.

Джерело

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.