Історики показали мапу ХVIII століття зі словом “Україна”

У мережі оприлюднили фото старовинної карти ХVIII століття, на якій тодішня територія нашої держави чітко підписана словом “Україна”.

Джерело: OBOZREVATEL.

Світлиною поділилися на сторінці блогу History Ukraine у Twitter. Автори допису зазначили, що ця мапа датована 1740 роком, відтак наразі їй уже 281 рік.

Автором зображення є Матеус Зойтер – німецький видавець і географ із Аугсбурга, який створив власний успішний картографічний бізнес.

Показово, що карта Зойтера називалася “Мала Тартарія та Україна – держава козаків”. Зазначимо, що Малою Тартарією в ті часи у європейській картографії, географії та історіографії позначали Кримське ханство – сучасну українську АР Крим, тимчасово окуповану Росією.

Що стосується сучасної Росії, то вона на зазначеній мапі позначена як “Тартарія”. Цю історичну географічну назву серед іншого вживали щодо земель Монгольської імперії та її дочірніх держав, до яких належала попередниця РФ – Московія.

Нагадаємо, у 2019 році російські пропагандисти влаштували ажіотаж довкола публікації “Радіо Свобода” із добіркою карт, де Кубань позначена як етнічні землі України. Представники країни-агресора РФ побачили в цьому натяк на нібито підготовку нашої держави до повернення своїх земель.

Як повідомляв OBOZREVATEL, наприкінці серпня 2020 року у селищі Городниця Житомирської області вперше за 100 років знайшли скарб національного значення – 32 срібні монети доби князя Володимира Великого. На грошах, які датуються 1000-1019 роками, зображено київського князя, а на зворотній стороні – княжий знак: тризуб – у Володимира та двозуб – у Святополка.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.