Понеділок, 25 вересня

Посольство Британії каже, що Україна забороняє виїзд громадян, але вже не згадує “дозволи МЗС”. Оновлено

Посольство Великої Британії в Україні стверджує, що офіційний Київ повідомив партнерів про заборону для виїзду своїх громадян без окремого дозволу, втім, про дозволи МЗС у повідомленні вже не йдеться.

Відповідне повідомлення про це розміщене на офіційній сторінці посольства у facebook, повідомляє “Європейська правда“.

 “Українська влада проінформувала нас, що лише громадяни України з постійним місцем проживання у інших державах матимуть можливість залишити територію України”, – йдеться у повідомленні дипмісії (скріншот станом на неділю, 13:00).

Gepostet von То є Львів am Dienstag, 12. Mai 2020

❗️Ukrainian nationals who have permanent residency in the UK and who wish to travel there are required to verify their…

Gepostet von British Embassy Kyiv am Donnerstag, 7. Mai 2020

ОНОВЛЕНО: у неділю вранці, після медійного розголосу, британська дипмісія оновила своє повідомлення (скріншот). Початково стверджувалося, що українці, які мають відповідні документи, повинні отримати дозвіл для виїзду від МЗС. У відредагованій версії цієї фрази немає, але йдеться про те, що статус громадян як тих, що мають дозвіл на проживання у ВБ, має бути підтверджений.

Gepostet von То є Львів am Dienstag, 12. Mai 2020

Посольство бере на себе сприяння у цьому підтвердженні, якщо отримає від громадян України дані про заплановану поїздку не пізніше ніж за 72 години до запланованого вильоту чартерного рейсу або перетину наземного кордону. 

“Українським громадянам, які мають дозвіл на проживання у Великій Британії, і які хочуть туди прямувати, повинні верифікувати цей статус. Посольство Великої Британії підтримуватиме цей процес, інформуючи МЗС про вашу заплановану подорож та направляючи до них інформацію про ваш статус як резидента Сполученого королівства”, – заявила дипмісія, зауваживши, що новий порядок стосується прямих перельотів до Британії, перельотів до інших країн, звідки відкрите сполучення із Британією, а також виїздів через наземний кордон (очевидно, йдеться про тих, хто планує подорожувати через Мінськ, інші сусіди України закрили свої кордони).

В МЗС вже пояснили, що вони є лише комунікаторами у цьому процесі та не надають відповідних дозволів чи заборон.

Посольство відкрило можливість таких звернень про виїзд з України лише тих, хто має британський Biometric residence permits  і наголосило що не зможе сприяти тим, має візи будь-якого класу, але не має BRP. Це робить неможливим, зокрема, виїзд сезонних робітників до Британії за даною процедурою. Щодо них, як відомо, проводяться окремі переговори на рівні уряду

“Європейська правда” має повідомлення також від інших країн про проблеми з виїздом навіть тих громадян, що мають дозвіл на постійне проживання, та про потребу узгоджувати їхні списки через МЗС. Варто зауважити, що українська влада публічно не повідомляла про зміни у правилах виїзду.

Як відомо, раніше спроби України обмежити виїзд заробітчан призвели до скандалу (детальніше у статті “Назад до СРСР: чому заборона рейсів для заробітчан стосується всіх“), після чого уряд пішов на часткові поступки, призначивши віцепрем’єра Пристайка відповідальним за переговори з іншими країнами, які захочуть запросити українських працівників.  В МЗС стверджували, що у якості посередника збирають та передають Пристайку інформацію про заплановані рейси із заробітчанами.

Уряд Дениса Шмигаля раніше також намагався отримати право на запровадження повної заборони на виїзд, однак його ініціатива зустріла критику експертної спільноти як неконституційна та сумнівна за користю (Детальніше – у статті “Забороняю, бо можу!”: що не так із законопроєктом про обмеження права виїзду за кордон).

 
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.