Вівторок, 26 вересня

В Італії українські лікарі отримали до Великодня паски з Батьківщини (фото)

17 квітня, напередодні Великодня, до українських медиків, які з гуманітарною місією допомагають лікарям італійського регіону Марке боротися з епідемією COVID-19, приїхали представники Посольства України в Італії.

Попри труднощі з карантинними обмеженнями поїздок дипломати подолали відстань у 350 км від Рима, щоб привезти нашим медикам паски та солодощі, доставлені спеціально для них із України, пише Афіша.

Представники українського Посольства завітали у міста Пезаро та Урбіно, де наразі працюють українські лікарі. Тож наші земляки отримали можливість не лише самим відзначити Христове Воскресіння, а й поділитися з італійськими колегами традиціями українського святкування Великодня.

Нагадаємо, що Україна послала бригаду з 20-ти лікарів-добровольців на допомогу Італії 4 квітня. Вони одразу вирушили до регіону Марке, де була найбільша кількість хворих та померлих від коронавірусу.

Мешканці цього італійського регіону зустріли тоді прибулих словами «Пишаємося вами!». Адже українці-волонтери приїхали до Італії зі щирим бажанням допомогти італійським колегам у подоланні пандемії коронавірусу. Вони разом із місцевими медиками пліч-о-пліч встали у бій з Covid-19.

«Мешканці Марке ніколи не забудуть про українську допомогу!» – відзначив мер міста Урбіно Мауріціо Гамбіні під час зустрічі з представниками Посольства України в Італії та українськими медиками.

Він відзначив самовіддану роботу та професіоналізм українських медиків, які за покликом серця прийшли на допомогу Італії у складний для країни час.

«Коронавірус – це глобальний ворог, якого можна подолати лише спільними зусиллями», – наголосив Мауріціо Гамбіні.

Натомість українські лікарі висловили вдячність меру міста Урбіно за теплий прийом та гостинність, а також важливий досвід, отриманий під час роботи у медичних закладах регіону.

«Переконані, що об’єднані зусилля українських та італійських лікарів не лише сприятимуть перемозі над невидимим ворогом, але й стануть ефективним прикладом двосторонньої співпраці та подолання спільних викликів», – заявили в Посольстві України в Італії.

«Коли ми приїхали, то не побачили практично жодної людини на вулиці, тому що введені жорсткі правила карантину. Коли ми виходили з готелю, де живемо, нас кілька разів зупиняла поліція і ми пояснювали, що ми лікарі з України і тільки після цього нас або супроводжували, або відпускали», – розповів український лікар Юрій Сак, який працює в лікарні міста Пезаро.

З ним днями спілкувався Департамент комунікації МВС України. Юрій розповів, що італійські медики ставляться позитивно до українських колег. Вони пояснюють, як проходить діагностика та лікування пацієнтів із коронавірусною інфекцією. Наші медики ознайомилися з алгоритмами доправлення пацієнта із симптомами хвороби в лікарню, діагностикою та протоколами лікування і ліками, які застосовуються. Їм дозволяють бути присутніми під час хірургічних втручань.

«Ми проживаємо в готелі, який знаходиться в 15 хвилинах ходьби від лікарні. Цей готель був відкритий тільки для нас, живемо по одному. Харчування приносять в номер, для того, щоб унеможливити розповсюдження інфекції», – поділився Юрій Сак.

За його словами, італійці дуже налякані тим, що вони мають велику захворюваність і смертність від коронавірусу. Пацієнти, як правило, всі літні люди.

«Я хотів би сказати нашим співвітчизникам, що всі карантинні заходи – виправдані. В Італії, на жаль, вони були із запізненням, що дало можливість дуже швидко розповсюдитись цьому вірусу і призвели до великих втрат. Тому все, що зараз робиться у нас, робиться правильно», – зазначив Юрій Сак.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: