Амос Чеппл працював штатним фотографом в новозеландському виданні The New Zealand Herald, а потім приєднався до проекту ЮНЕСКО і чотири роки фотографував об’єкти історичної спадщини по світу. Зараз Амос працює виключно як фотограф -фрілансер і, як він пише на своєму сайті, береться за зйомку, якщо вона обіцяє пригоду і хорошу компанію.
Невідомо, чого було більше на «Дикій Російській Півночі» (цитуючи Амоса), якутському селі Оймякон, але тепер у всіх є можливість зазирнути за межу можливого, а саме – за полюс холоду. До речі, вчені і метеорологи постійно сперечаються, який населений пункт Якутії вважати головним північним полюсом холоду: Оймякон або Верхоянск.
Оймякон – одне з найсуворіших місць на планеті, де постійно живуть і працюють люди. Температурний мінімум, за різними вимірами, становить від -77,8 до -82 °C. Від 213 до 229 днів у році тут лежить сніг. Водії не глушать машин (присутній великий ризик, що вона просто більше не заведеться), корів випускають на вулицю в спеціальних бюстгальтерах, а при -56 °C школярі залишаються вдома. За даними на 2012 рік, живуть тут 512 чоловік.
Джерело: Моя планета
Підтримайте проект на Patreon