Понеділок, 25 вересня

Прикарпатський університет відклав будівництво Хресної дороги на горі Піп Іван

Адміністрація університету відреагувала на обурення наміром збудувати Хресну дорогу на Чорногорі

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника не переходитиме до фактичного будівництва Хресної дороги на горі Піп Іван Чорногірський. Така заява університету з’явилася після обурення людей у соцмережах намірами збудувати Хресну дорогу протяжністю від підніжжя гори до її вершини, пише zaxid.net.

«Зважаючи на дискусію у соцмережах, яку викликала ідея створення Хресної дороги на шляху до вершини гори Піп Іван Чорногірський (Попіван), і різнополюсність її оцінок, університет прийняв рішення після створення мистецької частини проекту не переходити до наступного етапу його реалізації. Адже сама ідея проекту має об’єднуюче значення, роблячи головний акцент на екуменізмі, формуванні поваги до Природи, яку подарував нам Творець і розвитку туризму в регіоні. Тож інформуємо, що університет не розпочне інфраструктурну частину проекту, поки не сформує серед громадськості розуміння глибини його мети», – сказано в заяві університету, опублікованій у понеділок, 8 червня.

Коментуючи обурення громадськості наміром збудувати Хресну дорогу, в університеті наголосили на проблемах, які несуть ширшу загрозу для екології, аніж встановлення без обговорення сакральних споруд.

«Дискусії, які виникають в соцмережах, на жаль, досить часто залишають осторонь уваги такі явища, як винищення природних популяцій рослин і тварин, занесених у Червону книгу, хаотичний туристичний рух з багатоденним перебуванням у горах з відповідними екологічними і пожежонебезпечними наслідками, завезення рослин, які не притаманні карпатському біорізноманіттю, тощо. Саме це сьогодні є головною загрозою екосистемам Карпат, а не встановлені без архітектурних концепцій і обговорень сакральні об’єкти», – констатували в університеті.

Про намір збудувати на горі «Піп Іван» Хресну дорогу стало відомо напередодні. Вона мала стати найдовшою та найскладнішою з усіх існуючих в Україні. Відкрити Хресну дорогу планували 14 серпня.

Після появи цієї інформації багато людей у соцмережах, в тому числі й деякі чиновники, обурилися наміром збудувати на горі «Піп Іван» Хресну дорогу. Противники цієї ідеї заявляли, що спорудження Хресної дороги є «паплюженням Карпат».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.