Вівторок, 27 лютого

Зеленський підписав указ про історично населені українцями території рф

Президент Володимир Зеленський заявив, що сьогодні, 22 січня, підписав указ «Про історично населені українцями території російської федерації».

Про це він сказав у привітанні з Днем Соборності — пише Громадське.

«Ми маємо сьогодні робити кроки не лише для зміцнення соборності України й нашого народу, а й дії задля соборності прав і свобод, правди про українців, правди про нас і правди про нашу історію. Заради цієї мети сьогодні мною підписано указ “Про історично населені українцями території рф”», — відзначив президент.

За його словами, це означає «повернення правди про історичне минуле заради українського майбутнього».

Доповнено об 11:50. Текст указу з’явився на сайті Офісу президента. У ньому президент доручив Кабінету Міністрів (із залученням експертів) розробити план дій щодо збереження національної ідентичності українців в рф, зокрема на історично населених ними землях.

Уряд має зібрати та вивчити факти і свідчення про злочини, вчинені проти українців, що проживають (проживали) на територіях росії, про політику примусової русифікації, політичні репресії та депортації українців, відновлення та збереження історичної пам’яті.

Також передбачається активізація роботи з протидії дезінформації та пропаганді рф щодо історії та сьогодення українців в росії та проведення заходів, спрямованих на розвінчування російських міфів.

Спільно з Національною академією наук уряд має підготувати й поширювати в Україні та світі матеріали про понад тисячолітню історію українського державотворення, історичні зв’язки земель, населених етнічними українцями, з українськими національними державними утвореннями у різні історичні періоди. Також це висвітлюватимуть у навчальних програмах і підручниках.

А Міністерству закордонних справ України президент доручив враховувати положення цього указу під час розробки стратегії взаємодії України з українською всесвітньою спільнотою.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.