Вакарчук відкрито сказав українцям, що штовхає його у політику

616
Святослав Вакарчук

Фронтмен відомого українського гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук за кілька останніх місяців об’їхав чимало міст, провівши різноманітні заходи та лекції.

Нещодавно він поспілкувався зі студентами юридичного факультету у Харкові, спробував відповісти на питання, які чує найчастіше – про крісло президента, повернення у політику та майбутнє нашої держави.

На думку музиканта, українці не дарма тисячами їдуть за кордон. У тій самій Польщі перспектив більше. Але він впевнений, що підтягнути нашу економіку до такого рівня цілком реально, якщо докласти до цього зусиль:

“Наша економіка почала рости, дуже приємно, що це нарешті стається, але вона росте чуть більше 3% на рік, а середньосвітова економіка сьогодні росте 4% на рік. Наприклад, економіка Польщі – на 5%. Це означає, що ми не те що від Польщі, у середньому від світу відстаємо. Світ рухається вперед швидше, ніж ми. Ми опускаємося все нижче. Я впевнений, що ми варті кращого”, – заявив артист.

Особливо тішать Вакарчука рекламні акції політиків: коли поглянеш на вивіски, точніше – на ситі обличчя, складно повірити у щирість намірів таких людей:

“Подивіться на білборди, які вішають наші кандидати в президенти. Там просто Мойсеєві слова, пророк на пророку й пророком погоняє. Насправді, це пусті слова, бо за ними нічого не стоїть. Особливо мене дратує і дивує, коли люди, які вже десятки років у політиці – у владі чи в опозиції, чи знову у владі та в опозиції, – кажуть, що вони – нові обличчя. Що ви робили там раніше? Що заважало вам, коли ви були при владі, змінювати цю країну?”, – звернувся із запитанням до політиків він.

Згадав Вакарчук і ті часи, коли ще володів депутатським мандатом – нічого позитивного на думку не спало, перебування у стінах Ради взагалі ошелешило його як людину, а не просто співака:

“Я побачив, як там”

Не раз запитували його і про те, чи захоче зайняти крісло президента. Артист пояснив: повноцінно у нього виходить тільки творити музику, але дивитися спокійно на те, як його земляки живуть у злиднях, не може – Вакарчук натякає, що ми всі нібито ходимо по колу:

“Я не впевнений, що самотужки зможу щось змінити. Більше того, я впевнений, що самотужки я не зможу щось змінити. Думаю, що тільки разом ми зможемо це зробити. Але своїми сильними сторонами я вбачаю вміння надихнути людей та якимось чином їх об’єднати якоюсь ідею.

Чи станеться так, що колись я буду робити це на сцені чи в інших місцях, будучи політиком? Питання відкрите. Але стояти осторонь я точно не можу. Якщо потрібно буде принести в жертву творчість, обмежити себе в творчості заради того, щоб змінювати країну разом з усіма, я готовий принести таку жертву”, – підсумував Вакарчук.

Джерело: Діалог