Грібаускайте порекомендувала Зеленському «розчавити олігархічну систему» в Україні

Президент Литви Даля Грібаускайте закликала нового президента України Володимира Зеленського розчавити вкорінену в країні олігархічну систему.

“Новий президент хоче дуже багатьох змін, його пов’язують з великими сподіваннями людей. Тому ці зміни можливі, якщо люди його підтримають, і, зрозуміло, якщо цей президент буде спроможний скористатися цією підтримкою, буде здатний скористатися ситуацією, що склалася, і розчавити нарешті олігархічну систему, яка була створена і діє в Україні майже 30 років”, – сказала Д. Грібаускайте в поширеному президентською прес-службою аудіозаписі, передає Цензор.НЕТ із посиланням на delfi.lt.

Вона зазначила, що Україна зараз перебуває на роздоріжжі – “у неї дуже багато викликів, але і величезних можливостей”. На зустрічі буде обговорено зміцнення двосторонніх відносин, геополітичні виклики та ситуація у сфері безпеки, співпраця України з Євросоюзом і НАТО, йдеться в повідомленні.

Д. Грібаускайте наголосила, що Литва послідовно і принципово підтримує людей України, твердо підтримує суверенітет і територіальну цілісність цієї країни, надає всебічну підтримку.

За словами Грібаускайте, обравши В. Зеленського, українці висловили тверде прагнення жити в європейській державі зі стандартами європейської демократії, верховенством закону, прозорості та прав людини.

“Тому особливо важливо подолати корупцію, забезпечити прозору діяльність державних інститутів, судів та охорони права, західну культуру бізнесу, здійснити реформу енергетичного сектору, підвищити енергетичну безпеку і реалізувати інші важливі реформи”, – йдеться в повідомленні.

За твердженням глави Литви, наданий українським народом дуже високий кредит довіри покладає на нового президента серйозний обов’язок відповідально працювати на благо своєї країни та розширювати громадську підтримку для продовження життєво важливих реформ.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.