п`ятниця, 29 березня

Перехід на літній час 2018: коли переводять годинники в Україні та цікаві факти з минулого

Кожну весну, в останню неділю березня Україна переходить на літній час – стрілки годинника переводяться на одну годину вперед.

Перехід на літній час в 2018 році відбудеться в ніч з суботи, 24 березня, на неділю, 25 березня. Точний час переходу на літній час – 3.00 (що, звичайно, не заважає перевести стрілки раніше ввечері, перед відходом до сну). Тому вставати тепер вранці доведеться на годину раніше.

Куди переводити стрілки годинників 25 березня – вперед або назад

Якщо ви постійно забуваєте, в яку сторону переводити стрілки годин при переході на літній час, скористайтесь хитрістю – мнемоничним правилом для запам’ятовування, коли куди переводять стрілки годинника:

Навесні – В – Вперед,

Восени – Н -Назад.

Таким чином 25 березня 2018 року стрілки годинника необхідно перевести на одну годину вперед.

Чи треба переводити годинники на літній час в смартфонах, планшетах і ноутбуках

Практично всі сучасні електронні пристрої (смартфони, ноутбуки, планшети, комп’ютери і навіть деякі мікрохвильовки) запрограмовані на автоматичний перехід на літній час і назад. Переведення годинників в електроніці здійснюється, як правило, в 3 години ночі за місцевим часом, якщо ви не деактивували цей режим вручну.

Якщо ж вранці ви помітили, що який-небудь пристрій не перевів годинник на літній час, це завжди можна зробити вручну.

Як підготуватися до переходу на літній час

  • Лікарі радять за кілька днів до переведення стрілок лягати спати і прокидатися трохи раніше, ніж зазвичай.
  • Також рекомендується частіше бувати на свіжому повітрі і більше гуляти.
  • Слід відмовитися від алкоголю, важкої жирної їжі, пити більше води.
  • Також медики радять у ці дні уникати зайвих хвилювань і втоми, оскільки зміна режиму сну і сама по собі стрес для організму.
  • Постарайтеся не брати на себе додаткової роботи і більше відпочивайте.

Навіщо переводити годинники на літній час: цікаві факти

Переведення стрілок годинника на літній час з’явився з настанням індустріальної революції більше ста років тому. Вперше перехід на сезонний час стався в 1908 році у Великобританії. Причина – в економії ресурсів на освітлення, тому що при переведенні стрілок світлий час доби максимально випадає на робочі години.

Для України більш природній зимовий час. В 2011 році було вирішено відмовитися від переведення стрілок і залишитися на літньому часі, однак багато хто сприйняв це негативно. Вже в 2012 році перехід на зимовий час знову повернули.

Перехід на сезонний час в даний час проводиться більш ніж в ста країнах світу. При цьому в різних країнах це відбувається в різні години ночі. Це варто врахувати, якщо ви збираєтеся летіти куди-небудь за кордон цієї ночі, так що уточнюйте час заздалегідь.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.