Нас чекає найтепліша зима за 30 років – метеорологи

В Україні зима в цьому році буде найтеплішою за останні 30 років, проте в окремі дні варто чекати і 20 градусів морозу.

Про це повідомила завідувачка відділом прикладної метеорології та кліматології Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту Віра Балабух, додавши, що також часто дощитиме, пише “Українська правда”.

“За тими прогнозами, які є на сьогодні, метеорологи не очікують аномально холодної зими у Європі. За даними світових центрів сезонного прогнозування, очікується, що у нас зима в цьому році може бути значно теплішою за кліматичну норму. Ми знову очікуємо теплої зими, такої самої, як у минулому році”, — сказала вона.

За словами Балабух, очікується, що в цьому році середня зимова температура буде на 1-2 градуси вища за норму і складе +2…- 3 градуси.

“Потепління атмосфери триває і надалі, і температура повітря може бути взимку теплішою, ніж зазвичай. Ця зима може бути на 2 градуси теплішою, ніж протягом останніх 30 років. Очікується, що температура повітря в середньому може коливатися за зиму від +2 до – 3 градусів. Це середня температура за сезон”, — сказала вона.

Метеоролог додала, що опади переважно очікуються у вигляді дощу або мокрого снігу.

“Разом з тим на тлі досить високих температур ми очікуємо, що будуть затоки арктичного повітря, коли температура повітря вночі і навіть вдень може знижуватися до -20 градусів і нижче. Але це будуть досить короткочасні періоди”, — уточнила Балабух.

Опади синоптики очікують переважно в межах норми.

“В Україні за зиму зазвичай може випадати від 90 до 200 мм опадів. Найбільше в Карпатах. У грудні і січні на сході може бути трохи більше опадів, а в лютому на заході може спостерігатися дефіцит опадів. Але якщо будуть такі високі температури, то опади випадатимуть переважно у вигляді дощу або мокрого снігу. Це зі свого боку призведе до ожеледиці, налипання мокрого снігу”, — підсумувала метеоролог.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: