На Одещині Прикордонники взяли участь у пошуково-рятувальних навчаннях з ліквідації надзвичайних подій на водних об’єктах

Учора на Одещині з метою відпрацювання організації взаємодії між структурними підрозділами та відомствами пройшли спільні тактичні навчання з пошуку і рятування людей, що терплять лихо в прибережній зоні.

У спільних пошуково-рятувальних навчаннях з ліквідації надзвичайних подій на водних об’єктах взяли участь моряки-прикордонники з Одеського загону морської охорони, представники морської пошуково-рятувальної служби, ДСНС та ВМС ЗСУ.

Метою навчань було відпрацювання злагодженої взаємодії всіх структур, що можуть та мають надавати допомогу у випадку подій на воді, зокрема з пошуку та рятування людей. Крім того, зважаючи на трагедію місячної давнини, яка сталася із катером «Іволга», в умовах максимально близьких саме до таких штормових погодних умов, як того сумного дня, морська пошуково-рятувальна служба у взаємодії з катерами Морської охорони Держприкордонслужби та ВМС ЗСУ відпрацьовували декілька варіантів рятування людей, що зазнали лиха на воді.

За легендою навчань, катер з 30-ма пасажирами зазнав лиха у відкритому морі. Пасажири рятувалися в різний спосіб, і на надуваних рятувальних плотах, і самотужки в рятувальних жилетах, і чіпляючись за підручні плавучі предмети. На допомогу з різних точок базування вирушили всі учасники навчань та відпрацювали рятування групи людей, які скористалися надувним плотом,  а також вели пошук поодиноких потерпілих, в тому числі й з підняттям з води тяжкопоранених та непритомних, і надання їм першої необхідної допомоги.

Такі спільні навчання дозволять ефективніше визначити порядок злагоджених дій структурних підрозділів та  рятувати людей, не допускаючи трагедій з людськими жертвами на водних об’єктах.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.