Понеділок, 26 лютого

Мітинг на підтримку української мови під Радою переріс в бійку з поліцією. Фото, відео

Під стінами парламенту в Києві сьогодні з ранку знову зібрався мітинг на підтримку української мови та проти розгляду змін до закону про мову, які запропонував нардеп від «Слуги народу» Максим Бужанський.

Відзначимо, що вчора в Києві і інших містах України проходила аналогічна протестна акція, оскільки документ повинні були розглядати 16 липня, але потім питання перенесли на 17 число.

Тисячі людей з плакатами прийшли під стіни Ради, щоб захистити українську мову. На місце з ранку були стягнуті додаткові сили поліції, і між правоохоронцями та протестувальниками відбулися сутички.

Причиною сутичок стало те, що активісти хотіли пронести до будівлі парламенту гілки і палиці, щоб зробити інсталяцію у вигляді багаття, але поліція вирішила перешкодити людям. Після штовханини і бійок, в ході яких поліцейські використовували проти мітингувальників сльозогінний газ і кийки, людям все-таки вдалося здійснити задумане.

Вони спорудили імпровізоване вогнище, яке не стали підпалювати і повісили над ним табличку «Не підливайте масла у вогонь – не чіпайте мову».

Нагадаємо, згідно із законопроектом, запропонованим Бужанським, перехід російськомовних 5-11 класів на навчання українською мовою зсувається з 1 вересня 2020 року на 2023 рік. Проти документа вже висловилося Міністерство освіти і науки, освітянська спільнота, Комітет ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики і мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.