Вчені знайшли нову групу крові

Усі повинні знати свою групу крові, адже будь-якої миті може статися загрозлива для життя ситуація, що тягне за собою необхідність переливання крові. Тепер Вчені Брістольського університету відкрили нову систему груп крові. Вона називається Er і є 44 з відкритих.

Джерело: 24 канал.

Як відкрили нову групу крові

Жінці зробили екстрений кесарів розтин, але врятувати малюка не вдалося – у нього стався крововилив у мозок. Причиною стали антитіла в крові, які проникли в плаценту та завдали шкоди дитині. Відбулася несумісність за групою крові матері та дитини. Рідкісний білок-антиген у крові жінки дозволив визначити її кров у нову класифікаційну групу.

Вважають, що існує чотири типи крові, але насправді їх набагато більше. Вони різняться за білками лежить на поверхні еритроцитів (червоних кров’яних клітин) і поділяються на підгрупи. Ця інформація враховується при переливанні крові та трансплантації органів.

Чому важливе відкриття

Відкриття нової групи крові допоможе передбачати можливу несумісність крові матері і плода ще під час вагітності і оперативно вирішувати проблему, наприклад за допомогою внутрішньоутробного внутрішньосудинного переливання крові дитині, що ще не народилася.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.