«Ракова вакцина»: нове відкриття змушує ракові клітини знищувати саму пухлину (ФОТО)

В експериментальній вакцині використовуються живі, але спеціально перепрограмовані ракові клітини – вже хворої людини. Вони шукають пухлину та вбивають ракові клітини і стимулюють імунітет.

Медики з Гарварду успішно провели перші досліди на лабораторних тваринах, яких вилікували від гліобластоми, найпоширенішої та найнебезпечнішої форми раку мозку.


РНК-вакцини проти раку

На відміну від попередніх робіт, вакцина, над якою працює команда професора Гарвардської медичної школи Халід Шаха (Khalid Shah), містить справжні живі ракові клітини.

Це дозволяє використовувати їхню природну спорідненість до пухлини, здатність знаходити її та активно переміщатися ближче «до своїх».

Попередньо такі клітини проходять генну модифікацію за допомогою технології CRISPR-Cas9, перетворюючись на небезпечних для пухлини агентів.

Як діє нова вакцина проти раку

Як пояснює Science.org, діставшись місця, генномодифіковані терапевтичні клітини виділяють інтерферон-β і гранулоцитарно-макрофагальний колонієстимулюючий фактор.

Ці цитокіни запускають в пухлини вбудовані механізми клітинного самогубства (апоптоз), а також стимулюють імунну відповідь.

Перші результати такої вакцини є цілком обнадійливі

Крім того, ThTCs включені рецептори, що дозволяють швидко знищити їх, якщо такі клітини в результаті нових мутацій вийдуть з-під контролю.

Вчені вважають, що нова технологія виявиться корисною у боротьбі й з іншими видами пухлин.

Вони мають намір продовжити роботу над нею та планують перейти до клінічних випробувань на людях протягом трьох-п’яти років.

Халід Шах із колегами та однодумцями

Джерело: РадіоТрек з посиланням на Science.org, health.24tv.ua

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.