Ілон Маск запустив на орбіту перші супутники, що роздаватимуть інтернет по всій планеті

Загалом таких супутників має бути запущено близько 12 тисяч до 2024 року

З пускового комплексу авіабази Вандерберг у Каліфорнії успішно стартувала ракета-носій Falcon 9 приватної космічної компанії Ілона МаскаSpaceX, повідомляє Інтерфакс.

На її борту на орбіту полетіли перші тестові супутники «глобального інтернету», які Маск у перспективі збирається використовувати для охоплення швидким широкосмуговим зв’язком більшої частині земної поверхні.

Запуск перенесли з 17 лютого спочатку на 18 лютого, потім на 21 лютого через залагодження технічних деталей. Напередодні запуск не відбувся через сильний вітер.

Супутники – частина проекту глобального широкосмугового інтернету Starlink. В ході багатомісячних випробувань SpaceX тестуватиме передачу сигналу на кілька стаціонарних станцій в США і на рухомі автомобільні платформи.

Якщо проект Starlink піде за планом, до 2024 року на орбіту буде запущено близько 12 000 супутників вагою від 100 до 500 кг. Вони повинні забезпечити роздачу інтернету зі швидкістю 1 гігабіт на секунду (відповідає стандарту 5G) по всьому світу незалежно від місцезнаходження абонента. Вартість абонентського обладнання повинна залишитися в межах $200.

Орієнтовна вартість проекту висока – $10 млрд, але Ілон Маск до 2025 року розраховує підключити до послуг 40 млн абонентів і отримати $30 млрд прибутку. Комерційна роздача інтернету почнеться. Коли кількість супутників сягне 800 штук.

Нагадаємо, власну мережу супутників хотів створити і Google, який став потім одним з найбільших інвесторів SpaceX. Японська SoftBank і Річард Бренсон підтримують європейську OneWeb, яка сподівається надавати широкосмуговий доступ в інтернет з 2019 року. А Facebook хоче забезпечувати інтернет-з’єднання в віддалених куточках Землі за допомогою дронів.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.