п`ятниця, 29 березня

Астероїд розміром з автобус пролетів повз Землю

Космічний камінь розміром з автобус, відомий під назвою 2023 BU, пролетів на дуже низькій висоті, за космічними мірками, над південним краєм Південної Америки одразу після півночі за Гринвічем.

Джерело: ВВС.

Нам ще багато належить дізнатися про космічний простір навколо Землі

Нам ще багато належить дізнатися про космічний простір навколо Землі

Вчені попереджали, що боятися катастрофи немає причин.

Найближча до Землі точка траєкторії астероїда була лише за 3600 км – це набагато менше, ніж орбіти багатьох штучних супутників.

Астероїд виявили лише минулими вихідними – його помітив астроном-аматор Геннадій Борисов, який живе в Криму. Після цього вчені розрахували розмір та орбіту BU 2023.

Імовірність його зіткнення з яким-небудь супутником теж була дуже мала.

Найближче до Землі супутник був приблизно о пів на першу ночі за Гринвічем у п’ятницю.

астероїд

Навіть якби 2023 BU йшов за курсом прямого зіткнення із Землею, кажуть вчені, великої шкоди він би не завдав.

При передбачуваному розмірі від 3,5 до 8,5 м у діаметрі астероїд, ймовірно, розвалився б і згорів високо в атмосфері. Все, що побачили б жителі Землі – це величезну вогненну кулю.

Для порівняння – знаменитий Челябінський метеорит, який увійшов в атмосферу Землі над Чебаркулем у 2013 році, мав діаметр близько 20 метрів. Ударна хвиля від його вибуху в атмосфері вибила вікна у будинках.

Зустріч із Землею змінить орбіту BU 2023 навколо сонця.

“До зустрічі із Землею орбіта астероїда навколо Сонця була круговою і приблизно збігалася з орбітою Землі, повний оберт навколо Сонця астероїд робив за 359 днів”, – повідомляють у НАСА.

“Після прольоту над Землею орбіта астероїда стане більш витягнутою, вона зміниться у напрямку між орбітами Землі та Марса, і повний оберт космічного об’єкта навколо Сонця займатиме вже 425 днів”, – додали в космічному агентстві.

астероїд

Випадок BU 2023 вкотре нагадав, що поряд із Землею все ще перебуває багато астероїдів значного розміру, про які вченим невідомо.

Тепер вчені активно шукають великі астероїди, які справді можуть завдати шкоди, якщо зіткнуться із нашою планетою.

Космічних монстрів, як-от 12-кілометровий метеорит, який знищив динозаврів, швидше за все, вже всіх виявили, і вони не викликають занепокоєння.

Але з невеликими космічними тілами, менше 150 метрів у діаметрі, дослідникам складніше – виявити їх наявними методами досить складно.

Вважають, що лише близько 40% таких астероїдів зафіксували і проаналізували з точки зору можливої загрози.

Утім, якщо такий метеорит прилетить на Землю і до того ж влучить у суходіл, та ще й у населену місцевість, то це може стати дуже серйозною катастрофою.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.