Середа, 8 квітня

Уряд прив’язав ціну газу для населення до вартості газу на нідерландській біржі

Нова ціна буде відображена вже у платіжках за січень 2020 року

Кабінет міністрів України ухвалив рішення прив’язати максимальне значення ціни на газ для населення та теплокомуненерго до вартості газу на нідерландському газовому хабі TFF. Відповідну постанову, яку уряд прийняв ще 24 січня, сайт уряду опублікував вранці у вівторок, 28 січня, пише zaxid.net.

Зміни у формулі визначення ціни на газ для населення стосуватимуться платіжок за газ за січень 2020 року та наступні місяці.

Зокрема, урядова постанова визначає, що ціни на газ, який «Нафтогаз» продає населенню та теплокомуненерго, не можуть бути вищими за середні ціни, які встановлюються на TFF протягом 1-22 числа попереднього місяця. Однак до цієї вартості також додаватиметься торгова націнка «Нафтогазу» у розмірі 1,917%.

Раніше в Україні максимально допустиму вартість газу прив’язували до чотирьох цінових показників: цін на газ для промисловості, митної вартості газу, ціни на газ на «Українській енергетичній біржі», а також ціну, закріплену в постанові уряду на рівні 8,55 гривні за кубометр. Зараз же вартість газу, який «Нафтогаз» продаватиме за спецзобов’язаннями, формуватиметься виходячи з котирувань на TTF плюс різниця у рівні цін між TTF і кордоном України плюс плата за вхід до української ГТС плюс торговельна націнка, пояснює агенція «Інтерфакс-Україна».

Наприклад, якщо вартість ресурсу на TTF у січні становитиме приблизно 3,3 тисячі гривень за тисячу кубометрів, то з іншими компонентами оптова ціна буде на рівні приблизно 4,7 тис. грн за тисячу кубометрів (без ПДВ), зазначила «Економічна правда».

Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель повідомив на своїй сторінці в Facebook, що ця постанова уряду дозволить зменшити ціни на газ для населення. Проте розрахунків нової вартості газу в публічному доступі наразі немає. За словами міністра, подробиці вони оприлюднять 3 лютого.

ТЕГИ: