Вівторок, 27 лютого

На касах супермаркетів можна зняти до 6000 гривень пенсій і соцвиплат

В Україні працюють над спрощенням процедури отримання пенсій та соціальних виплат під час війни. Зокрема, українці мають можливість знімати відповідні кошти з банківської картки не лише в банкоматі, а й на касах супермаркетів.

Джерело: Гал-Інфо.

Фото: vsim.ua

Це особливо важливо для населених пунктів, в яких немає розвиненої банківської інфраструктури чи в умовах відключення електроенергії, повідомляє Урядовий портал.

Як розповів заступник міністерки соціальної політики України Віталій Музиченко, готівку з картки на касах торгових мереж можна зняти під час купівлі товарів. На касі перед оплатою товару потрібно повідомити касиру про бажання замовити одноразову виплату коштів. За один раз можна зняти до 6000 грн. Така послуга є абсолютно безплатною — жодні комісії не стягуються.

Віталій Музиченко також наголосив, що ніхто не зобов’язує пенсіонера отримувати свою пенсію саме в такий спосіб. Це лише додаткова можливість, покликана спростити процедуру отримання готівки.

Також у Мінсоцполітики пояснюють, як українські пенсіонери за кордоном можуть скористатися пенсійними виплатами. 

Перебуваючи за кордоном, людина також може отримувати українську пенсію: пенсія просто нараховується на банківський рахунок, і людина може скористатися нею у будь-якій країні світу.

Якщо громадянин отримує свої пенсійні виплати у відділеннях “Укрпошти”, то для отримання нарахованих йому грошей за кордоном йому доведеться відкрити рахунок у банку і перевести на нього нарахування пенсії.

Людина для доступу до своїх коштів має змінити спосіб виплати або систему виплати. Вона може дистанційно відкрити банківський рахунок.

Якщо у пенсіонера вже відкрито рахунок у банку, то нарахування пенсійних виплат можна перевести з відділення “Укрпошти” на банківський рахунок у віддаленому режимі. Для цього слід змінити реквізити для виплат у своєму електронному кабінеті Пенсійного фонду.

Є також можливість змінити відділення “Укрпошти”, в якому проводитиметься виплата пенсії. Для цього достатньо здійснити дзвінок на гарячу лінію поштової компанії.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.