Росія готова на «друге Дебальцеве»: локальне наступ можливо в Одеській області

Глобальний план російської влади про створення «великої Новоросії», до якої увійдуть південно-східні області України заморожений, але Росії ще вистачає ресурсів на проведення локальних наступів.

росія танк новоросія

Про це повідомила російський опозиційний громадський діяч, доктор історичних наук Олена Галкіна на прес-конференції в Одесі 22 травня.

На її думку, «друге Дебальцеве» цілком ймовірно найближчим часом і швидше за все буде розвиватися в напрямку Маріуполя. У той же час, Одеська, як регіон з потенційно високим рівнем сепаратистських настроїв (наприклад нардеп Дмитро Тимчук стабільно привласнює регіону 8-й рівень загрози за розробленою ним 10-бальною шкалою і Одеський регіон у нього поступається за сепаратизму тільки Донецькій і Луганській областях), на думку Галкіної, також може стати новим плацдармом для російської активності.

За її словами, новий наступ може початися, коли міжнародне співтовариство на час відвернеться від української проблеми.

«Ситуація в Одеській області дуже залежить від політичної лінії, дій місцевої влади та ставлення до регіону в Києві. Компетентні служби повинні контролювати ситуацію в області. Нещодавно з’явилися організації, які виступають за автономність Бессарабії, повинні схилити до проукраїнської позиції », – пояснила історик.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.