п`ятниця, 22 вересня

Як я на 15 місяців відмовився від кави і алкоголю та що з цього вийшло

Тобіас – один із засновників Semplice, платформи для розміщення портфоліо дизайнерів.

Тобіас провів експеримент: зовсім відмовився від алкоголю та кави.

Через рік і три місяці він розповів, які зміни з ним відбулися.

Рівно 15 місяців я не пив алкоголь і каву. Мої друзі в Facebook і Twitter просили мене розповісти про свій досвід. Я дійсно помітив деякі побічні ефекти відмови від кави і випивки – ділюся ними в цій статті.

1. Я економлю $ 1 000 кожен місяць

У кінці другого місяця я помітив, що у мене залишилася зайва $1000. Багато, так? А витрачаючи потроху щодня, я не помічав, як набігала така сума.

Я живу в Нью-Йорку. Виходить, якщо я витрачаю $1000 в місяць, це всього лише $33 в день. Два-три коктейлі вартістю $10 кожен день, кілька пляшок вина додому. $1000 набігала легко.

Ви думаєте, що я алкоголік? Повірте мені, випити один-два коктейлі ввечері – це нормально для Нью-Йорка. А вибираючись кудись випити, я додавав до цього ще їжу або закуски. Не будеш же просто пити, хочеться і з’їсти що-небудь. І не встигнеш озирнутися, як тисяча доларів вже витрачена.

2. Я витрачаю менше часу на порожню балаканину

Дуже скоро я помітив таку річ – моя безалкогольна дієта позбавила мене деяких аспектів соціальної взаємодії.

  • Просто не хочеться нікуди йти. Занадто втомлює знову і знову пояснювати, чому я не п’ю. Так, зовсім, і навіть один коктельчик не можна.
  • Коли компанія знайомих запрошує мене випити, я відмовляюся, бо у мене немає бажання тверезим слухати всі ці плітки.
  • Якщо я все ж іду з компанією, я можу перебувати там максимум годину. Стільки твереза ​​людина може концентрувати увагу в компанії, де випивають.
  • Я ніколи не був завзятим тусовщиком по клубах, але після відмови від алкоголю зовсім перестав туди ходити. Цікаво спостерігати, як все пов’язане з алкоголем поступово стирається з життя. Наприклад, я зрозумів, як багато у мене було друзів, спілкування з якими грунтувалося тільки на бажанні разом випити.

«А чи не випити нам?» – Ось девіз нашого життя. Тому що ніхто не каже: «Гей, хлопці, давайте зберемося тверезими, посидимо, поговоримо». Це ще, чорт забирай, навіщо? Навіщо збиратися? «Підемо вип’ємо!» – Ось заклик, який не потребує додаткових пояснень. Кожен знає, навіщо, і що буде далі.

3. Я став краще спати

Виключення алкоголю з раціону різко підвищило якість сну. Я говорю не про швидкість засинання, а саме про якість сну. Всі знають, що легше заснути після келиху пива або вина – всім відома «сонна доза». Але саме якість сну страждає.

Я тепер сплю краще і прокидаюся більш енергійним. Раніше я буквально руйнував свій ранок парою келихів пива перед сном. Звичайно, якщо вам трохи за 20, вам поки не знайомі ці відчуття. Все прийде з часом.

4. Немає кави – менше паніки, менше стресу

Не факт, що мої особисті відчуття будуть такими ж і для інших. Тут все індивідуально. Відмовившись від кави, я став більш спокійним і розслабленим. Кава мене занадто розбурхувала, зростала тривожність, були неполадки з травною системою. Коли кофеїн пішов з мого раціону, я став більш розслабленим, і проблеми з травленням пропали.

Незважаючи на все це, я люблю запах і смак кави. Тому іноді зловживаю декофеїнізованим напоєм. Влітку тепер п’ю холодний чай, взимку – гарячий.

Що цікаво, «випити кави» – це теж більше соціальна активність, ніж бажання дійсно випити кави. Але цю активність можна зберегти, замінивши саму каву чимось іншим.

Підводячи підсумок, можу сказати, що я задоволений своїм рішенням і не планую починати пити каву і алкоголь знову. Але я не кажу, що вам треба зробити те ж саме. Якщо вас все влаштовує, ви щасливі – не потрібно нічого змінювати. Я свої звички поміняв з цікавості. І, як з’ясувалося, мені подобається моє нове життя.

P.S. Щоб уникнути додаткових питань відразу скажу: я не курю сигарети або що-небудь ще, не зловживаю ніякими наркотиками. У мене є інтернет, досить мені і цієї залежності.

Завжди ваш Тобіас.

No alcohol, no coffee for 15 months. This is what happened

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.