В Україні зареєстрували другий випадок віспи мавп

19 вересня, в Україні зареєстрували другий випадок віспи мавп. Наразі пацієнта госпіталізували з такими симптомами: підвищена температура, висип на обличчі, ротовій порожнині, руках. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоровʼя України.

Джерело: Tvoemisto.tv.

За словами пацієнта, висип з’явився ще наприкінці серпня. Разом із тим звернення до лікарні відбулось кілька днів тому. Саме тому всіх, хто має схожі до віспи мавп симптоми, закликають одразу звертатись по медичну допомогу та самоізолюватись. Це важливо, щоб не наражати інших людей на небезпеку. 

Зважаючи на те, що специфічні ліки наразі недоступні для загалу, то йдеться, перш за все, про симптоматичне лікування. Як зазначають у МОЗ, ще у травні всі обласні Центри контролю та профілактики хвороб отримали від МОЗ настанови щодо​​ епіднагляду, розслідування випадків та відстеження контактів. А в липні в Україну у межах гуманітарної допомоги доставили ПЛР-тести для щонайменше 5 тисяч досліджень для діагностики цього захворювання. Тоді ж їх розподілили в регіони. Наразі в Україні є можливість виявляти віспу мавп в кожному з регіонів. 

Нагадаємо, що пацієнт, у якого першого в Україні 15 вересня діагностували віспу мавп, каже, що не мав контактів із хворими на та не виїздив за кордон. Тим не менш, поява симптомів захворювання і попередні результати збору епідеміологічного анамнезу вказують на те, що пацієнт був інфікований у одному з великих міст країни. Між собою вказані випадки, за попередніми даними, не пов’язані. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.