п`ятниця, 19 квітня

20 лютого – день преподобного Луки Елландского: традиції, прикмети та головні заборони

Віряни вшановують пам’ять преподобного Луки Елладського

У це свято заведено поминати покійних родичів. З цього приводу в народі говорили: «Коли живі батьки – почитай, померли – поминай».

У день Луки вирушали на кладовища, прикрашали могили близьких людей, ходили в храм і молилися за них.

В день пам’яті святого Луки заведено було пекти пиріжки з цибулею, але не з’їдати все самим. Кілька штук залишали за порогом для померлих родичів, а частину роздавали бідним «на щастя».

Наші предки вірили, що відвари і настоянки, приготовлені з трави лапчатки 20 лютого для лікування і інших потреб, набувають особливої цілющої сили і є дуже ефективними.

У народі вважалося, що 20 лютого – кращий день для приготування будь-яких відварів і настоїв з цілющих трав і коріння, зібраних протягом минулого літа. 

20 лютого – традиції, звичаї та обради дня

У день Луки заведено поминати померлих рідних. Зранку люди йдуть на службу в храм, де моляться і запалюють свічки за упокій померлих. Потім йдуть на цвинтар, там чистять від снігу хрести і могилки.

Вдома потім організовують поминальну трапезу, обов’язково випікаючи до неї цибульні пироги. Частину випічки кладуть на порозі для покійних родичів.

20 лютого знахарі виготовляють з сушених трав, листя і корінців найпотужніші цілющі засоби. Саме в цей день вони володіють особливою силою, яка зцілює від будь-яких захворювань.

На Русі серед всіх рослин найбільше вшановувався перстач, у якого хрестоподібні листочки. Люди вірили, що ця рослина містить в собі хресну силу.

Суворі заборони сьогоднішнього дня

У наших предків на 20 лютого склалося кілька заборон. Не зайвим буде їх дотримуватися і в наші дні.

Весіль сьогодні не грайте

У день Луки не влаштовують весільних урочистостей, тому що це пам’ятна дата, коли ходять на кладовища. Згідно з народними забобонами, якщо молоді одружаться 20 лютого, то щасливе і довге життя не вийде, незабаром вони розлучаться.

Нічого не купуйте

У слов’ян в день Луки була сувора заборона на будь-які покупки. Якщо вам щось потрібно, то постарайтеся заздалегідь купити або чекайте до завтрашнього ранку. В народі вірили, якщо 20 лютого гроші віддавати, то можна притягти до себе фінансові неприємності, тому у крамниці не ходили і з продавцями справ не мали.

Ось вам ще кілька корисних порад на випадок, коли зберетеся робити яку-небудь покупку:

1. Намагайтеся не купувати речі, які побували у вжитку. Разом з ними ви заберете на себе енергетику колишнього господаря, а якщо вона була негативна? Це вам треба? Якщо все-таки знайшлися ґрунтовні причини для того, щоб купити вживану річ, відразу ж проведіть над нею очисний ритуал.

2. Жінкам краще робити покупки у торговців чоловічої статі, і навпаки. У цьому випадку продавців буде супроводжувати успішна торгівля, а покупців грошове благополуччя.

3. Намагайтеся нічого не купувати у жадібних торговців, тому що можна цю бридку якість перетягнути на себе.

4. Не робіть покупок на останні гроші. Завжди в гаманці повинна бути хоча б одна купюра, в крайньому випадку, монетка.

5. Нічого зеленого не надягайте.

У день Луки на Русі не одягали взуття і одяг зеленого кольору. Вважалося, що такий наряд принесе неприємності.

Взагалі всі відтінки зеленого завжди вважалися символом природи, Воскресіння та світу.

Але іноді зелений колір є нещасливим:

• Зелених відтінків намагаються уникати актори, що грають на сцені, а вони більше всіх інших людей дотримуються і вірять у забобони.

• Не рекомендується носити зелений одяг закоханим молодим людям. Вважається, що відносини між ними будуть дуже затягнутими, але до весілля справа так і не дійде.

• Дуже погано для дитини, якщо на її хрестини хтось із гостей з’явиться в зеленому вбранні (особливо хресні мати або батько).

• Ні в якому разі не можна, щоб у нареченої на весіллі була якась річ зеленого відтінку, інакше її життя в шлюбі складеться нещасливо.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.