Що потрібно робити, щоб уникнути конфліктів у СІМ’Ї? Ці 10 заповідей ВАМ у цьому обов’язково допоможуть

Десять заповідей безконфліктної сім’ї

Не збирайте каменів за пазухою. Вирішуйте проблеми, не відкладаючи. Обнімайтеся, торкайтеся, любіть!..

Ідеальний шлюб, в якому партнери ніколи не сваряться, завжди поступаються один одному і в будь-якій ситуації знаходять компроміс – найяскравіший міф про сімейне життя. Будь-який досвідчений психолог скаже: такого просто не може бути. Але хто заважає нам до цього прагнути? Які кроки потрібно зробити?І скільки зусиль потрібно прикладати щоденно? Ці 10 кроків Вам у цьому допоможуть:

1. Дружіть: «І нехай чоловік стане тобі добрим другом на все життя”. З часом на перший план у стосунках виходить дружба. Якщо її немає – немає розуміння. Немає довіри. Немає інтересу один до одного. Люди начебто живуть разом, але кожен обертається по своїй орбіті. Вони просто «тягнуть побут».

Щоб зрозуміти, чи не зник з ваших стосунків цей дружній початок, порівняй своє спілкування з чоловіком із своєю близькою подругою. Про що ви говорите, які таємниці довіряєте один одному, що робите разом? «Дружба – той фундамент, на який надбудовуються любов і близькість. Постійно підтримуйте вашу дружбу!

2. Критикуйте і  приймайте. Як часто ми чуємо: приймайте коханих такими, які вони є! Але іноді дуже складно повірити у те, що лисіючий чоловік в майці, що поспішно спустошує тарілку з локшиною, і є той самий прекрасний принц, за якого ти колись виходила заміж. Але мудра любов якраз тим і сильна, що лисіюча людина в майці, як і раніше залишається рідною і улюбленою. Зі всіма своїми недоліками.

Прийняти цю недосконалість в партнерові – не означає змиритися. Прийняти – це впустити в серце.

3. Озвучуйте очікування. «Я думала, ні, була упевнена, що ти…» – «А звідки я знав?» Цей діалог наочно ілюструє те, що відбувається в мільйонах сімей. Дуже часто ми граємо один з одним в гру «Вгадай, що я хочу». Тож «Говоріть вголос про свої потреби: «Я хочу», «Мені було б приємно», «Мене б порадувало, якби ти…».

Це набагато ефективніше, ніж звинувачувати партнера в черствості і нечуйності. Запам’ятайте, що чоловікам потрібна конкретика:висловлюйте свої побажання ясно і без натяків, дивлячись в очі коханому. Поясніть, чому вам це важливо. Переконайтеся, що вас зрозуміли правильно. І ви одержите у відповідь те, на що сподівалися».

4. Не збирайте каменів за пазухою. Є дуже поширена жіноча помилка. Він, сам того не бажаючи, образив Вас. Але ти вирішуєш: «Про це не говоритиму, якось переживу», і після такого мовчання і обіди чоловік не може зрозуміти: звідки? Адже все було добре! Щоб цього не відбувалося, важливо зрозуміти одну річ: приховуючи від коханих свої дійсні відчуття і переживання, ми їм брешемо.

Своєю поведінкою показуємо, що все добре, а в душі у нас бушують пристрасті. Якщо ми не будемо відкриті в своїх відчуттях, то не вийде діалогу. Отже, неприємну для тебе ситуацію варто розібрати по поличках. Тому, що накопичені образи – могутній руйнуючий чинник. Звідси слідує п`ята заповідь.

5. Вирішуйте проблеми, не відкладаючи. На конфліктну ситуацію не можна закривати очі. Потрібно разом її опрацьовувати. Хай не сьогохвилинно, якщо ви обидва злитеся і кипите, але сьогодні. Дайте один одному виговоритися і постарайтеся зрозуміти, що відчуває інший.

6. Погоджуйтеся, коли… маєте рацію. До чого ти прагнеш в шлюбі? Бути щасливою або бути правою? Це кардинально різні позиції. Якщо людина за всяку ціну хоче добитися своєї правоти, то, можливо, чоловік і визнає, що його позиція помилкова, але це нікому не додасть щастя.

Як часто замість того, щоб просто насолоджуватися сумісними справами, ми витрачаємо енергію на порожні суперечки, мета у яких одна – добитися свого. «Ми сьогодні поїдемо на дачу, а завтра по магазинах, Я так вирішила!» – наполягаєш ТИ. «У мене немає ніякого бажання витрачати неділю на закупівлю продуктів!» – упирається чоловік.

І нехай навіть твоє рішення правильне, задумайся: яка різниця? Чи додасть тобі радості факт, що чоловік погодиться з тобою, але весь день ходитиме надутим? Якщо йому це важливо, хай буде так, як він хоче. Наступного разу ВІН поступиться тобі.

7. Прощайте один одного. Всі ми робимо помилки. І якщо хочемо бути разом з улюбленою людиною, треба вчитися їх прощати. Не зробимо цього – житимемо під гнітом нескінченних образ. Але де знайти сили для прощення?

Почни з подяки. Скажи долі і Богові спасибі за те, що опинилася в цій ситуації. Адже вона обов`язково чомусь навчить! Знайди в ній позитивні моменти. Наприклад, чоловік забув про твоє прохання: можливо, ти неясно висловилась? Це привід наступного разу виражатися зрозуміліше.

8. Oбнiмaйтеся, тoркaйтеcя, любіть! Відкриваючись один одному душевно, чоловік і жінка так само відкриваються один одному тiлecно. Щоб налаштувати кoхaного на coлoдку нiч, пoцiлуйте його вранці перед виходом на роботу, подзвоніть протягом дня, зустріньте усмішкою увечері. І почастіше oбнiмaйтеcя!»

9. Радуйте дрібницями. Чоловік виїжджає у відрядження і залишає тобі в сумочці маленький сюрприз – твою улюблену шоколадку. Ти встаєш вранці, щоб погладити йому сорочку. Він зустрічає тебе після роботи, хоч йому і не по дорозі. Ти готуєш на вечерю його улюблені вареники з картоплею.

Здавалося б, дрібниці. Але з таких дрібниць складається наше життя. Завжди можна знайти, чим порадувати коханого. І ці нескладні прояви турботи можуть радикально змінити стосунки в парі. Коли ти відчуваєш, що тебе люблять, сваритися і сперечатися не хочеться.

10. Працюйте над стосунками щодня Це найскладніше зі всього перерахованого. Здається: зроблю те- і -те – і у нас все буде чудово! На жаль, ні. Щирі, теплі, добрі відносини, вимагають щоденної віддачі. Весь час думайте над тим, як поліпшити ваш шлюб.

Зрозумійте ось це: якщо не робити зусиль, пустити все на самоплив, то ситуація в шлюбі погіршується. Вона не залишається незмінною! Запитайте себе перед сном: «А що сьогодні я зробила для нашої сім`ї?» Вкладайте у стосунки з улюбленою людиною максимум.

І хай сім`я стане найголовнішим проектом у вашому з чоловіком житті! У момент сварки уявіть ваше сімейне життя років через десять. Чи матиме значення те, про що ви сперечаєтеся в даний момент?

Джерело

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: