Психологічні хитрощі, які зроблять вас багатшими

Якщо ви не вмієте заощаджувати гроші, читайте як навчитися цього, тим самим примноживши свої заощадження. 

Пише Телеканал Україна

Можливо, ви не робите часто масштабні покупки, але зберегти гроші так і не вдається. Вся річ у тому, що мозок не концентрується на дрібницях і нам легко щодня витрачати маленькі суми, не замислюючись про глобальні витрати. Наприклад, щоденне невинне капучино може вкладатися в кругленькі 800-1000 гривень в місяць, вже вражає, чи не так?

Наводимо вам психічні хитрощі, які допоможуть вам заощадити і не купувати зайве.

Відкладена покупка. Тут в хід вступають обмеження і часом «закручування» своїх хотілок. Уявіть, що ви захотіли нову сукню або сумку, що є не обов’язковим. Ви просто захотіли. Спробуйте взяти необхідну суму і покласти в скарбничку. Попийте чаю з шоколадкою і у вас знизитися рівень стресу, а мозок буде вважати, що гроші витрачені, можливо, ви навіть забудете про них. У підсумку, ви отримуєте збережену суму.

Беріть з собою округлені суми. Щовечора викладайте з гаманця дріб‘язок, щоб отримати кругле число. Все інше складайте в скарбничку.

Виділіть собі відсоток. Визначте, скільки грошей від всього доходу ви можете витрачати і кожен місяць виділяйте тільки цю суму, а все інше відкладайте. Якщо це гроші на карті − кладіть їх на депозит або знімайте − і в домашню скарбничку. Якщо ви знаєте постійно, що у вас є абстрактна сума, яку завжди можна витратити – ви це робите.

Несподіваний або додатковий дохід. Це ті доходи, які не потрібні вам для виживання і частіш за все ви без них обходитесь. Тому весь такий дохід можна відразу відправити на заощадження.

«Втрачайте» гроші вдома. Звучить дивно? Але як часто вам доводилося під час прибирання випадково знаходити гроші в кишенях і як приємно це вас дивувало. Почніть робити це цілеспрямовано, тільки краще це робити все ж не по кишенях, а в скарбничках. У випадку з кишенею є велика ймовірність, що ви або не знайдете свої гроші, або випрете.

Перепитуйте себе перед покупкою. Якщо ви різко загорілися щось купити, кілька разів треба запитати у себе: «а мені точно це потрібно? Навіщо? А що я з цим зроблю і що я зроблю без цього». Дуже часто такі фрази виручають і ви кінець кінцем відмовляєтеся від покупки, оскільки починаєте розрізняти, де необхідність, а де примхи.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: