Небезпека ранніх овочів. Як правильно споживати

Вже з березня на ринках з’являються свіжі овочі. За зиму нам набридають консервовані овочі і дуже хочеться свіжих.

Але є багато побоювань. Оскільки сонця не було достатньо, овочі не могли дозріти природним шляхом і є велика ймовірність того, що вони «присмачені» нітратами та іншими некорисними добавками.

Це не тільки може завдати шкоди здоров’ю, але отруїти весь організм.

Пише Телеканал Україна

Що таке нітрати?

Зазначимо, що нітрати є у всіх овочах. Не поспішайте лякатися, адже в домашніх, вирощених на сонечку овочах кількість нітратів абсолютно безпечна.

Річ у тім, що нітрати – це азот, який овочі поглинають з ґрунту для свого зростання. Шкідливим є овоч, коли в нього штучним способом додали нітратів, щоб він швидше виріс.

Що таке пестициди?

Це хімічні речовини, якими кроплять овочі для захисту від шкідників. Щоб від них позбутися потрібно дуже ретельно промивати овочі та фрукти.

Фахівці рекомендують потерпіти і не купувати овочі передчасно для свого ж здоров’я. Між собою вони говорять, що, якщо бабуся ще не вийшла продавати свої овочі на ринок – значить ще не сезон.

Однак, краще бути «озброєним» і знати правила вибору ранніх овочів. Овочі, які найбільше здатні вбирати нітрати: салат, молода капуста, редис, кріп. Найменше: морква, кабачки, броколі, огірки, цвітна капуста.

Частини овочів, де найбільше накопичується хімікатів. Наприклад, у кабачків та огірків це плодоніжка і шкірка. У редисці вся гидота зосереджується біля кінчика, у помідора і перцю біля плодоніжки, в капусті – на верхніх листках. Очищайте ці овочі, щоб уберегти себе.

Правила обробки овочів

  • Залишайте овочі на 20 хвилин у холодній воді, щоб вийшли хімікати.
  • Варіть овочі і зливайте воду.
  • Додавайте до овочів лимонний сон, кислота допоможе нейтралізувати хімікати.

Правила вибору овочів

Наприклад, «здоровий» огірок буде темно-зеленим і з твердою шкіркою. Редиска не повинна мати плям. Зверніть увагу на розмір плода – занадто великі можуть містити нітрати.

Не їжте занадто багато. Навіть, якщо вам захотілося свіжих овочів не в сезон, пам’ятайте про норму.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.