Людина страшніша за радіацію

Зона відчуження в Чорнобилі перетворилася за останні тридцять років після найстрашнішої ядерної аварії в заповідник, який кишить лосями, оленями і вовками. Природа там процвітає, незважаючи на небезпечне сусідство з ядерним реактором.

За допомогою фотопасток науковці фіксують розквіт дикої природи Чорнобильської зони

o6VQNaoxSr8

У лютому цього року Мінекології звернулись до президента з пропозицією створити в зоні відчуження Чорнобильський радіологічний біосферний заповідник.

Загальна площа заповідники має складати 227 тисяч гектарів.

Пропозиції екологів:

Раніше з ініціативою створити у Чорнобильській зоні заповідник виступала низка екологів, зокрема відомий дослідник дикої природи зони, біолог Сергій Гащак.

Заступник директора міжнародної радіологічної лабораторії Чорнобильського центру, який працює в зоні з 1990 року, в інтерв’ю ВВС Україна наголошував на важливості створення заповідника, вказуючи на унікальну ситуацію з відродженням дикої природи зони.
Дослідження науковців останніх років за допомогою фотопасток довели, що у зоні активно відновлюється фауна, зокрема і видів, які тут давно зникли.
Попри радіацію, відсутність людей у зоні робить свою справу: там з’являються унікальні види тварин та птахів.
Зростає кількість лосів, оленів, вовків, рисей, а також коней Пржевальського, яких сюди завезли в дев’яностих роках.
У зону вже повернулись бурі ведмеді, а також з’явились зубри.

На думку пана Гащака, територія зони мала б стати біосферним заповідником, за винятком деяких центральних районів, де розташовані об’єкти АЕС.
“Це – ідеальний та найрозумніший варіант, шанс для спостереження за дикою природою. Тут відновлюється різноманіття та видовий склад тварин і рослин, а також природні зв’язки”, – заявив ВВС Україна дослідник.
За його словами, тут мають створити системи спостереження і охорони дикої природи.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.