п`ятниця, 12 квітня

Димитрівська поминальна субота: все, що треба знати про цей день

У Димитрівську суботу згадують померлих рідних і близьких. Коли настане Димитрівська поминальна субота в 2019 році, яка в неї історія і традиції, що потрібно робити цього дня, читайте в нашій статті.

Пише Телеканал Україна

Коли буде Димитрівська поминальна субота 2019

Щороку 8 листопада православні відзначають Дмитрієв день, у який церква згадує великомученика Димитрія Солоунского.

У суботу напередодні проводиться поминальний день, який отримав назву Димитрівської батьківської суботи. У 2019 році Димитрівська поминальна субота буде 2 листопада.

Димитрівська поминальна субота: історія

Димитрівська субота – це день особливого поминання померлих батьків та інших близьких родичів у східнослов’янській народній традиції.

За церковними переказами, традиція поминати загиблих воїнів була встановлена ​​князем Дмитром Донським після кровопролитної переможної битви з татарами на Куликовому полі, що сталася в 1380 році. Після битви князь Дмитро разом із преподобним Сергієм Радонезьким здійснили поминання загиблих солдат. Відтоді Димитрівська субота стала поминальною, хоча з часом і втратила первинне значення шанувати пам’ять виключно загиблих воїнів. Цей день став загальною батьківською поминальною суботою.

Димитрівська поминальна субота: традиції дня

Як і в інші поминальні дні, перед Димитрівською поминальною суботою наші предки наводили порядок в домі і на ділянці, парилися в лазні, а також залишали відро чистої води, віник і рушник для померлих предків.

На поминальний стіл традиційно готували кутю, млинці, яєчню, м’ясо, а також улюблені страви померлих родичів. Вважалося, що чим більше страв наготує господиня, тим краще. За обідом частину їжі відкладали як частування для покійних. Під час поминальної трапези згадували покійних батьків та інших родичів.

У храмах на Димитрівську поминальну суботу проводяться спеціальні панахиди. Парафіяни ставлять свічки, моляться за упокій душ померлих, просячи Господа про прощення гріхів і дарування Царства Небесного. За традицією, віруючі приносять у храм і кладуть на спеціальний столик їжу і вино для здійснення літургії і поминання покійних.

Також у Димитрівську поминальну суботу сім’ї відвідують могили родичів на кладовищі, замовляють панахиди, приносять обіди і поминають душі померлих. Вважається, що в такі дні до сімейної поминальної трапези приєднуються всі померлі родичі.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: