Понеділок, 6 травня

Чому жінки живуть довше за чоловіків. Тільки факти

Автори дослідження радять чоловікам поставитися без скепсису до такої інформації і звернути увагу на статистику:

  • Ішемічна хвороба серця в тричі частіше зустрічається серед чоловіків.
  • Чоловічих самогубств трапляється більше, ніж жіночих в кожній віковій групі.
  • Вбивства і самогубства – в числі трьох основних причин смерті серед чоловіків у віці від 15 до 34 років.
  • Кількість жінок, що досягають віку 85 років по відношенню до чоловіків становить 2: 1.

«Чому чоловіки помирають першими» Ось деякі факти, наведені в книзі доктора медичних наук Маріанни Легато «Чому чоловіки вмирають першими: як продовжити своє життя». Автор провела масштабну роботу, вивчивши біологічні, культурні і особистісні чинники, що знижують тривалість життя чоловіків.

Фактор психологічний Смертність серед чоловіків вища, тому що вони не такі витривалі психологічно і більше вразливі. І на відміну від жінок, які ведуть запеклу боротьбу зі своїми хворобами і уважно ставляться до свого здоров’я, чоловіки не можуть похвалитися сумлінністю в цьому питанні.

Найчастіше сильна стать нехтує рекомендаціями лікарів, пропускає обстеження і не звертається за медичною допомогою, сподіваючись, що «все саме минеться».

Проблеми зі здоров’ям спровоковані вихованням. Чоловік терпить біль і не звертає увагу на явні симптоми хвороби, тому що його з дитинства переконували: «Терпи, не показуй, ​​що тобі боляче, будь сильним, що не скаржся! Тоді будеш справжнім чоловіком! ».

Статистика показує: більше половини чоловіків звертаються за медичною допомогою лише під тиском дружини і родичів, або коли стан різко погіршується. Тому є всі підстави говорити, що особливості виховання вбивають чоловіків.

Як чоловікові довше прожити. У своїй книзі доктор Легато закликає медичну спільноту взяти чоловіче здоров’я під посилений контроль. Але не останню роль в цьому процесі повинні грати найближчі люди – дружина, мама, сестра, дочка. Якщо жінки в змозі перемогти рак грудей, – каже вона, – вони, безумовно, можуть і повинні зберегти своїх чоловіків. Сильна стать заслуговує уважного ставлення до себе.

Маріанна Легато виділяє кілька факторів, що провокують ранню смерть у чоловіків. Ось поради, дотримуючись яких чоловіки здатні продовжити своє життя.

1. Завжди будьте відверті з лікарем.
Залиште збентеження за дверима кабінету. Жінки з самого раннього віку звикають прямо говорити про свої проблеми зі своїми лікарями. Можливо, про якісь симптоми чоловікові говорити ніяково, але згадати їх все одно необхідно, адже вони можуть бути сигналами серйозних захворювань.

2. Перевіряйте рівень тестостерону. Після 30 років рівень тестостерону у чоловіків починає падати приблизно на 1% щороку. Знижений рівень тестостерону може призвести до зниження життєвого тонусу, м’язової маси, здатності витримувати фізичні навантаження, притуплення пам’яті, концентрації та зниження лібідо. Все це може спричинити депресію, яка, в свою чергу, робить згубний вплив на здоров’я чоловіків, потенційно збільшуючи ризик розвитку ішемічної хвороби.

3. Підтримуйте імунітет. Чоловіча імунна система не настільки сильна, як у жінок. Статистика говорить про те, що чоловіки частіше, ніж жінки, вмирають від семи з 10 найбільш поширених інфекцій, особливо туберкульозу та венеричних захворювань. Запобігання від захворювань, що передаються статевим шляхом, має бути під контролем відразу ж, як тільки хлопець починає жити статевим життям.

Чоловіки також мають звичай нехтувати щепленнями, вирушаючи в зарубіжні (в тому числі – екзотичні) країни. А про здорове харчування більшість і зовсім забуває, посилаючись на зайнятість, лінь, брак часу і, як це не смішно, «відсутність сили волі» – ну як же встояти перед спокусою смачно (але шкідливо) поїсти!

4. Не залишайтеся наодинці з депресією. Чоловіча депресія набагато небезпечніша, ніж прийнято вважати. Тим більше, що її симптоми не завжди очевидні. Коли нервовий зрив трапляється з жінкою – про це дізнаються якщо не всі її близькі, то деякі точно.

Чоловіки ж намагаються до останнього приховувати такі стани. Іноді їх видає поведінка. Деякі починають налягати на спиртне, хтось цілими днями дивиться телевізор, «впирається» в Інтернет, а інші вдаряються в сексуальні пригоди. Звернення до психолога стоїть на останньому місці в їхньому списку методів боротьби з депресією. У той час як подібний спосіб життя несе пряму загрозу здоров’ю.

Важкий період в житті чоловіка – «андропауза», коли падає рівень тестостерону. Щось на кшталт менопаузи у жінок. У такі періоди більшість чоловіків схильні відчувати сильну депресію, з якою їм важко впоратися.

5. Не будьте безтурботним підлітком. Нерозумний характер і спосіб життя підлітків робить їх уразливими перед травмами і безглуздою смертю. Чоловіки часто надовго зберігають в собі це «хлоп’яцтво». Жінки більш розсудливі. Додайте до цього суміш з тестостерону та інших гормонів і отримаєте смертоносний внутрішній коктейль, який міститься в чоловіках. Все-таки контроль їх поведінки і вчинків життєво необхідний. Адже чоловіки з самого дитинства схильні бути ідеалістами, прагнуть бути героями, свято вірячи в свою невразливість.

6. Тримайте ризик ішемічної хвороби серця під контролем. Ця хвороба не щадить навіть чоловіків в самому розквіті сил. Тому після 35 років чоловікові необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб оцінити ризики.

Згадайте, панове, чи не було серед ваших родичів випадків смерті від хвороби серця у віці до 60 років? Дізнайтеся, який у вас рівень холестерину і контролюйте його.

Крім того, чоловіки на генетичному рівні вразливіші. Жіночий гормон естроген надає жінкам додатковий рівень захисту, якого чоловіки не мають. Тому вони повинні контролювати ознаки ішемічної хвороби серця вже з 35 років. Якщо існує сімейна історія хвороби, то звернутися до лікаря варто вже в 30 років і прийняти всі рекомендовані запобіжні заходи.

Джерело

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.