4 слова, які здатні врятувати ваш шлюб, кар’єру і навіть життя

Мені це роками допомагало зберігати відносини.

Ми з сім’єю повернулися з чудової відпустки на італійському узбережжі. Все було просто ідеально – 10 днів відмінного харчування, сонця і красивих пляжів. Хоча був серед них один день, який ледь не зіпсував всю нашу подорож. Я тоді застудився і мав намір провести цілий день в номері. Але моїй дружині неодмінно потрібно було піти на пляж, а так як у нас троє маленьких дітей, то я погодився скласти їм компанію.

Мені хотілося на інший пляж, де ми були кілька днів тому. М’який білий пісок, чиста і спокійна вода, відмінний бар, де можна смачно поїсти, шезлонги … Однак у дружини були інші плани – відвідати новий пляж, і я погодився.

Отже, ми приїхали на місце і моя кохана опинилася в цьому раю. Їй сподобалася бірюзова вода, що кишить рибами і відмінно підходить для снорклінгу (вид плавання під поверхнею води). Під морською гладдю дійсно відкривався неймовірний вид. Вона навіть знайшла для нас містечко в тіні під деревами.

Я ж не виявляв ентузіазму. У тіні було непогано, але там не вистачало шезлонга. Та й комфортним місце було важко назвати. Пісок був не таким м’яким, як я люблю, а хвилі виявилися набагато сильнішими, ніж могли б підійти маленьким дітям.

І чим більше я порівнював цей пляж з попереднім, тим сильніше погіршувався настрій. Мені хотілося поскаржитися і сказати їй: «Чому ми не могли просто піти на колишнє місце?».

А потім я згадав прості слова, які вже неодноразово рятували мої відносини:

Не погоджуйся, але приймай.

Ця фраза була введена в обіг в 1980-х роках і активно популяризувалась компаніями Intel і Amazon. Це принцип управління, який передбачає здорове обговорення і висловлювання заперечень в ході процесу прийняття рішень, але при цьому вимагає від сторін повної підтримки прийнятого раніше рішення.

В одному зі своїх звернень до акціонерів засновник компанії Amazon Джефф Безос описав цей принцип наступним чином:

«Ця фраза дозволяє заощадити багато часу. Якщо, не дивлячись на відсутність консенсусу, ви в чомусь впевнені, скажіть: «Слухай, я знаю, що у нас різні погляди на це питання, але давай ризикнемо. Просто погодься зі мною, але можеш залишитися при своїй думці ».

Не погоджуватися, але приймати – це не який-небудь простий слоган. Це практичний спосіб продемонструвати рівень свого емоційного інтелекту в реальному світі.

Наприклад, у випадку з відпусткою я погодився дозволити дружині вибрати пляж. Звичайно, я міг поскаржитися на її вибір, але яку користь це б принесло? Через застуду я обов’язково знайшов би до чого причепитися в будь-якому іншому місці. А моє ниття зіпсувало б всім настрій і дуже засмутило б дружину.

Тому я зробив в точності до навпаки. Пошукав в новому пляжі всі його переваги і перерахував їх вголос: «Дорога, вода просто чудова. Ми за цілу відпустку ще не бачили стільки риб. А вид і правда приголомшливий! ».

«Знаю, – захоплено заявила вона. – Хіба це не чудово? ».

І вгадайте що? Я зумів пережити ці кілька годин на пляжі. Зрештою, мені стало краще, і ми відмінно провели залишок відпустки. І мені настільки сподобався той новий пляж, що я знову на нього повернувся. А найважливіше те, що завдяки одній простій фразі мені вдалося уникнути справжньої катастрофи.

Не погоджуйся, але приймай.

Яким чином цей принцип може врятувати вам життя?

Бути може, ви чули про Гарвардське дослідження з розвитку дорослих – одне з найбільших комплексних досліджень емоційного добробуту в історії. Воно проводилося протягом 80 років, а його результати дали вченим багато інформації про фізичний, психічний і емоційний стан здоров’я людини.

Автор дослідження і професор психіатрії в Медичній школі Гарварда Роберт Уолдінгер каже: «Найдивовижніше відкриття пов’язане з тим, що наші відносини і те, наскільки ми в них щасливі, мають величезний вплив на стан нашого здоров’я. Піклуватися про власне тіло дуже важливо, але робота над відносинами теж є формою турботи про себе ».

Дослідники виявили, що рівень задоволеності людини її відносинами в віці 50 років є кращим індикатором потенційних проблем зі здоров’ям, ніж рівень холестерину в крові.

Професор Уолдінгер каже: «Міцні відносини роблять нас щасливішими і здоровішими. Крапка”.

Але як це пов’язано з принципом «не погоджуйся, але приймай»?

Ми шукаємо підтримки в усіх наших відносинах. Звичайно, навіть у близьких людей бувають розбіжності. Ці розбіжності в думках допомагають нам зростати і розвиватися. Але коли приходить час прийняття рішень, буває так, що ніякі обговорення в світі не можуть змінити чужу точку зору.

У такі моменти запитайте себе: «Чи можу я, не погоджуючись, прийняти це?». Якщо так, то покажіть своєму партнерові готовність зробити це, і він відповість вам взаємністю.

Мені це роками допомагало зберігати відносини. І це головна причина, чому, незважаючи на 11 років шлюбу, трьох дітей і стреси, відносини між мною і дружиною сьогодні ще міцніші, ніж раніше.

Джерело

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: