14 серпня – початок Успенського посту. Особлива молитва

Цей піст присвячений святу Успіння Богородиці. Діва Марія готувалася до зустрічі з Христом на Небесах молитвами і постом. Саме тому всі віруючі зобов’язані щороку проходити через це. Один з найважливіших днів посту – перший, який для багатьох ще й найважчий.

Молитви на початок Успенського посту

Читання молитов – це діалог між Вищими Силами та людиною. У перший день посту більшість молитов направлені до Богородиці. Недарма її називають Заступницею, адже вона завжди оберігає людей, стоїть на сторожі добра і любові. 14 серпня варто прочитати наступну молитву:

«Богородице, пречиста Діво Маріє, непорочна і безстрашна. Дай сили нам, грішним, щоб могли ми піст почати з добрих справ і налаштуватися на утримання від мирського. Дай нам терпіння і зміцни віру нашу, щоб змогли словом і ділом пом’янути тебе. Зміцни дух наш і допоможи нам відкинути думки темні, що душу руйнують. Моли Бога, Заступнице наша, яко же і ми будемо молити Його невпинно про порятунок і прощення зараз і на віки віків. Амінь».

14 серпня варто також прочитати такі молитви, як «Богородице Діво, радуйся» і «Живі допомоги». Будь-який піст – час молитов, тому не забувайте про те, що молитися потрібно кожен день.

Звичаї і традиції 14 серпня

Розпочинається Успенський піст зі збору меду. У цей день більшість фахівців, що займаються бджільництвом, будуть збирати урожай. В давнину господині робили різні солодощі з медом, пригощали сусідів, друзів і близьких.

За традицією люди збиралися за скромним столом, щоб поспілкуватися, обговорити плани на майбутнє. Це був веселий день, але разом з тим і дуже серйозний, оскільки необхідно було налаштуватися на відмову від улюбленої їжі, від розваг і розважальних заходів. Особливо важко це робити молодим людям, які звикли жити в динаміці, адже піст вимагає смирення і лагідності.

Згідно з календарем харчування на Успенський піст, в середу 14 серпня дозволяється вживати в їжу тільки рослинні продукти. Це день суворого посту, тому готувати їжу на вогні не можна, так само як і використовувати олію.

Відмова від м’ясної і молочної їжі – це не єдине обмеження для віруючих. У цей день починається відмова від будь-яких справ, які згубно впливають на душу людини. Щоб простіше було впоратися з труднощами, варто відвідати церкву.

У церкві 14 серпня будуть освячувати мак, воду і мед. У цей день категорично не можна влаштовувати гучних вечірок, сваритися, братися за важку роботу.

Джерело

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: